ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի հուլիսի 1-ի նիստում քննարկել է «ՀայՌուսգազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության 2009-2011 թվականների ներդրումային ծրագրին համաձայնություն տալու մասին հարցը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը։
Ըստ հաղորդագրության, հանձնաժողովը որոշեց համաձայնություն տալ «ՀայՌոագազարդ» փակ բաժնետիրական ընկերության 2009-2011 թվականների ընթացքում իրականացվելիք ներդրումային ծրագրին՝ 61 մլրդ 615 մլն դրամ ծավալով՝«ՀայՌուսգազարդ»-ի կողմից ներկայացրած 65,78 մլրդ դրամի դիմաց: Ներդրումներից 27 մլրդ 129 մլն դրամը նախատեսված է 2009 թվականի համար:
Ներկայացնելով ծրագիրը «ՀայՌոագազարդ» Զարգացման ներդրումային ծրագրերի վարչություն պետ Աշոտ Հակոբյանը ասաց, որ ներդրումային ծրագիրը կազմված է հաշվի առնելով ներկայիս ճգնաժամային իրավիճակը, ինչպես նաեւ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի կողմից բնական գազի նոր սակագնի հաստատման հանգամանքը։
Ծրագրում ներառված միջոցառումները ռազմավարական կարեւոր նշանակություն ունեն ընկերության կողմից տարվող թե ներքին, թե արտաքին տնտեսական գործունեության առումով։ Ծրագիրը նպատակաուղղված է ինչպես Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկ անվտանգության եւ հուսալի գազամատակարարման ապահովմանը, այնպես էլ գազասպառողների շրջանում անվտանգության անհրաժեշտ մակարդակի բարձրացմանը։

1 Июль 2009 - 15:31 AMT
Комиссия по регулированию общественных услуг на заседании 1 июля рассмотрела вопрос об одобрении инвестиционной программы закрытого акционерного общества “АрмРосгазпром” на 2009-2011гг, сообщает пресс-служба компании.
согласно сообщению, комиссия приняла решение об утверждении инвестиционной программы ЗАО “АрмРосгазпром” на 2009-2011гг. на сумму в 61 млрд 615 млн драмов вместо предусмотренных 65,78 млрд драмов. Согласно утвержденной программе инвестиции в 2009 году составят 27,129 млрд. драмов.
Представляя программу начальник Управления инвестиционных программ развития «АрмРосгазпром» Ашот Акопян отметил, что инвестиционная программа составлена с учетом нынешней кризисной ситуации и утвержденных со стороны КРОУ новых тарифов на газ. Предусмотренные в инвестпрограмме направления имеют стратегическое значение для экономической деятельности компании и нацелены на обеспечение энергетической безопасности страны и надежного газоснабжения, а также повышения необходимого уровня безопасности среди потребителей.