3 Հուլիս 2009 - 07:45 AMT
Հուլիսի 4-5 Դիլիջանում տեղի կունենա տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը: Համաժողովի կազմակերպիչներն են` Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (UITE) եւ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը:
Համաժողովին կմասնակցեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության, Ազգային անվտանգության ծառայության, Կենտրոնական բանկի, Պետեկամուտների կոմիտեի, Փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների զարգացման ազգային կենտրոնի շուրջ 80 ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ տեղեկատվական տեխնոլոգիայի տեղական եւ արտերկրի ձեռնարկությունների ներկայացուցիչներ: Միջոցառմանը կմասնակցեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանն ու ՀՀ տրանսպորտի ու կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը:
Համաժողովի նպատակն է նպաստել Հայաստանում մրցունակ տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցային ինդուստրիայի ու տեղեկատվական հասարակության ձեւավորմանը:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ձեռնարկությունների ղեկավարներն ոչ պաշտոնական հանդիպումներ են ունենում ամեն եռամսյակ:

4-5 июля в армянском курортном городе Дилижан состоится неформальная встреча руководителей предприятий информационных технологий. Организаторами форума выступают: Союз предприятий информационных технологий (UITE) и Министерство экономики Армении.
Участие в форуме примут около 80 представителей Министерства экономики РА, Службы национальной безопасности, Центрального банка, Комитета по госдоходам, Национального центра развития малых и средних предприятий, а так же представители местных и зарубежных предприятий, работающих в сфере информационных технологий.
В мероприятии также примут участие министр экономики Армении Нерсес Ерицян и министр транспорта и связи Армении Гурген Саркисян.
Форум направлен на формирование в Армении конкурентоспособной информационной и телекоммуникационной индустрии и информационного общества.
Руководители предприятий сферы информационных технологий встречаются в неформальной обстановке ежеквартально.