«Արարատբանկը» հանդես է եկել նախաձեռնությամբ եւ առաջարկել է դրամական միջոցների հայթայթման այլընտրանք Վարշավային ֆոնդային բորսայում: Ընկերությունները ժամանակ առ ժամանակ դրամական միջոցների կարիք են ունենում, իսկ, ըստ «Արարատբանկի» գործադիր տնօրեն Աշոտ Օսիպյանի, Հայաստանի պարագայում այդ միջոցները վերցվում են հիմնականում բանկերի ֆինանսական աղբյուրներից: «Մենք ցանկանում ենք առաջարկել դրամակն միջոցների հայթայթման այլընտրանք ֆոնդային բորսաների գործիքների միջոցով, այդ թվում բաժնետոմսերի, պարտատոմսերի միջոցով եւ մասնավորապես, Վարշավայի ֆոնդային բորսայի օգնությամբ»,-ասել է նա:
Այդ առնչությամբ Օսիպյանը նշել է, որ «Արարատբանկի» նախաձեռնությամբ «Արեւելյան եւ Կենտրոնական Եվրոպայի ֆինանսական շուկաների զարգացումներն ու հեռանկարները եւ Հայաստանը» թեմայով կլոր սեղան մասնակցելու է հրավիրվել Վարշավայի ֆոնդային բորսայի նախագահ, գործադիր տնօրեն Լյուդվիգ Սոբոլեւսկին: Նա հանդես կգա «Վարշավայի ֆոնդային բորսան` խոշոր առեւտրային հարթակ Արեւելյան եւ Կենտրոնական Եվրոպայում» շնորհանդեսով : Օսիպյանը հավելել է նաեւ, որ այսօրվա դրությամբ Վարշավայի ֆոնդային բորսան Կենտրոնական Եվրոպայի ամենաակտիվ ու զարգացած բորսաներից մեկն է, իսկ հայ ներդրողի համար դա դրամական միջոցներ գտնելու նոր հնարավորություն է:
«Արարատբանկի» կազմակերպած աշխատանքային հանդիպմանը մասնակցել են բանկի գործընկերներն ու հաճախորդները, ինչպես նաեւ հայկական ներդրումային ընկերությունները, արտահանողները եւ բոլոր շահագրգիռ հաստատությունները:

«Араратбанк» выступил с инициативой для армянских предпринимателей и предложил альтернативу изыскания денежных средств на Варшавской фондовой бирже. У компаний время от времени возникает необходимость изыскание дополнительных финансовых средств, а, по словам Исполнительного директора «Араратбанка» Ашота Осипяна, в контексте Армении эти средства в основном берутся из финансовых источников банков. «Мы хотим предложить новую альтернативу привлечения средств с помощью инструментов фондовых бирж, в том числе акций, облигаций и в частности с помощью Варшавской фондовой биржи», – сказал он.
В связи с этим Осипян отметил, что по инициативе «Араратбанка» для обсуждения «Развитие и перспективы финансовых рынков Восточной и Центральной Европы и Армения» был приглашен президент фондовой биржи Варшавы Людвиг Соболевски, который представит доклад на тему «Варшавская фондовая биржа – крупная плоскость для Восточной и Центральной Европы». Исполнительный директор «Араратбанка» добавил, что на сегодняшний день Варшавская фондовая биржа является одной из активных и развитых бирж Центральной Европы, а для армянских предпринимателей это новая возможность изыскания денежных средств.
В рабочей встрече, организованной «Араратбанком», приняли участие партнеры и клиенты банка, а также армянские инвестиционные компании, экспортеры и все заинтересованные учреждения.