Հունիսի 29-ից հուլիսի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 55.059.176 ԱՄՆ դոլար` 359.37 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 59.582.866 ԱՄՆ դոլար` 360.88 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 5.400.000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 361.31 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9.000.000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 361.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 22-28-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 10.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 21.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 29 июня по3 июля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 55.059.176 долларов США по 359.37 драмов/1 доллар США и продано 59.582.866 долларов США по 360.88 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке сделок по купле-продаже на общую сумму 5.400.000 по 361.31 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9.000.000 долларов США по 361.61 драмов/1 доллар США.
С 22 по 28 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 10.6 млрд. драм, а долларовых кредитов – 21.9 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.