2009թ.-ի առաջին կիսամյակում «Յունիստրիմ» համակարգն արձանագրել է աճի միտումներ, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Դրամական փոխանցումների «Յունիստրիմ» համակարգի շրջանառությունը այս տարվա առաջին կիսամյակում արձանագրել է ամենամսյա աճ: Հաշվետու ժամանակահատվածում «Յունիստրիմ»-ի շրջանառությունը Հայաստանում կազմել է216,7 մլն դոլար:
Արտերկրից դեպի Հայաստան կատարած փոխանցումների ծավալն ընթացիկ տարվա հունվար-հունիսին կազմել է192,6 մլն դոլար, իսկ Հայաստանից դեպի արտերկիր` 24,1 մլն դոլար: Ընդ որում, եթե հունվարին համակարգի հայաստանյան շրջանառությունը կազմել է 26 մլն, փետրվարին` 29,2 մլն, մարտին` 34 մլն, ապրիլին` 37,3 մլն, մայիսին` 40,2 մլն, ապա հունիսին այն արդեն հասել է 50,3 մլն դոլարի:
Քանակային առումով «Յունիստրիմ» համակարգի միջոցով իրականացվել է 307543 փոխանցում: Դեպի Հայաստան կատարված փոխանցումների հիմնական մասը` 95,3%-ը, բաժին է ընկել Ռուսաստանին, երկրորդ տեղում է Հունաստանը` 1,2%: Եռյակը եզրափակում է Ուկրաինան` 0,87%:

4 Июль 2009 - 09:59 AMT
Обороты международной системы денежных переводов UNIStream в течение первого полугодия 2009 года обеспечивали ежемесячную динамику роста, сообщает пресс-служба «Юнибанка». В первом полугодии текущего года оборот UNIStream в Армении составил в общей сложности $216.7 млн, в том числе объем переводов в Армению из-за рубежа составил $192.6 млн., а из республики за рубеж – $24.1 млн.
Причем, если в январе оборот системы в Армении составил $26 млн, феврале – $29.2 млн, марте – $34 млн, в апреле – $37.3 млн, в мае – $40.2 млн, то в июне достиг $50.3 млн.
В количественном выражении за первое полугодие по системе UNIStream в Армении осуществлено 307543 денежных перевода, в том числе 288791 – входящие, 18752 – исходящие.
Львиная доля входящих в Армению переводов по UNIStream – 95,3%, пришлась на Россию, на втором месте по этому показателю Греция – 1,2%, тройку стран замкнула Украина – 0,87%. В структуре исходящих из Армении переводов через UNIStream наибольшая часть также пришлась на Россию – 87,9%, после которой следуют Украина – 6,6%, Грузия – 1,8%.