Հայկական միջազգային տնտեսականհետազոտությունների խումբը (AIPRG) 2009թիհուլիսի 7-8-ին Երեւանում կազմակերպում էմիջազգային գիտաժողով «Գլոբալճգնաժամի ազդեցությունը Հայաստանիվրա. կարճաժամկետեւ երկարաժամկետ հեռանկարներ» թեմայով, հաղորդում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունը:
Գիտաժողովի նպատակնէքննարկել Հայաստանի վրագլոբալ ճգնաժամի ազդեցությունը, ինչպես նաեւ ճգնաժամի հետեւանքները հաղթահարելու առաջարկները:
Գիտաժողովում զեկուցումներով հանդես կգան Համաշխարհային բանկի, Եվրահանձնաժողովի, ՄԱԿի Զարգացման ծրագրի, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի, ԵԱՀԿի, Ասիական զարգացման բանկի առաջատար տնտեսագետներ, ինչպես նաեւ ՀՀ Կառավարության եւ մասնավոր ընկերությունների ներկայացուցիչներ։
Գիտաժողովում բացման ուղերձով հանդես կգան ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը եւ Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամը:

6 Июль 2009 - 10:44 AMT
Международная научная конференция «Влияние глобального кризиса на Армению: краткосрочные и долгосрочные перспективы» пройдет в Ереване 7-8 июля, сообщает пресс-служба Министерства экономики Армении.
Согласно сообщению, целью конференции является проведение обсуждений о влиянии мирового кризиса на Армению и представление предложений по преодолению его последствий.
С докладами на конференции выступят ведущие экономисты Всемирного банка, Еврокомиссии, программы развития ООН, Международного валютного фонда, ОБСЕ и Азиатского банка развития, а также представители правительственных структур и частного сектора.
На открытии конференции выступит премьер-министр Армении Тигран Саркисян и региональный директор Всемирного банка по Южному Кавказу Асад Алам.