6 Հուլիս 2009 - 10:51 AMT
Հայաստանի Կենտրոնական բանկը գրանցել է «Ինեկոբանկի» «Մալաթիա» նոր մասնաճյուղը, հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
Համաձայն հաղորդագրության, «Մալաթիա» նոր մասնաճյուղը գրանցվել է Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի որոշման համաձայն:
Իր գործունեության ընթացքում «Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ն ձեռք է բերել կայուն եւ հուսալի բանկի ու գործընկերոջ համբավ` աճող եկամտաբերությամբ եւ զարգացման բավականին բարձր տեմպերով:
Բանկի միջազգային բաժնետերերն են IFC-ն` 10 տոկոս, եւ DEG-ը` 13.5 տոկոս:
2009-ի մարտի 31-ի դրությամբ ընդհանուր կապիտալը 9 357 105 հազար դրամ է, ակտիվները` 48 442 912 հազար դրամ, պարտավորությունները` 39 085 807 հազար դրամ:

Центральный банк Армении зарегистрировал новый филиал «Инекобанка» – «Малатиа», сообщает пресс-служба ЦБ.
Согласно сообщению, новый филиал «Малатиа» был зарегистрирован согласно решению председателя Центробанка Артура Джавадяна.
В ходе своей деятельности ЗАО “Инекобанк” приобрел репутацию стабильного и надежного банка и партнера с высоким уровнем рентабельности и темпом развития.
Международными акционерами банка являются IFC – 10 % и DEG – 13.5 %.
По состоянию на 31 марта 2009 года: общий капитал – 9 357 105 тыс. драмов, активы – 48 442 912 тыс. драмов, обязательства – 39 085 807 тыс. драмов.