Հայաստանում տեղի կունենա Start-up Forum խորհրդաժողովը, նվիրված նորաստեղծ ընկերությունների զարգացման հարցերին, որոնք գործելու են ՏՏ ոլորտում: Խորհրդաժողովի կազմակերպիչն է Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը:
Համաժողովի հիմնական նպատակն է վերհանել նորաստեղծ ընկերությունների ստեղծման հիմնական նախադրայլներն ու զարգացման խնդիրները, բարենպաստ մթնոլորտ ստեղծել համատեղ համագործակցության համար, որոշել սկսնակ ընկերությունների շահերի պաշտպանության խնդիրները, նպաստել պետական աջակցության ստացմանը, ասվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի զարգացումը հիմնականում կախված է ոլորտում ընդգրկված ընկերությունների թվից: Այս առնչութմաբ, խորհրդաժողովի կազմակերպիչ UITE ընկերությունը կարեւորում է ՏՏ ոլորտում նոր ընկերությունների ստեղծումն ու դրանց խնդիրների խթանումը:

10 Июль 2009 - 17:38 AMT
В Армении пройдет конференция Start-up Forum, посвященная вопросам развития новосозданных компаний, планирующих свою деятельность в IT-сфере. Организатором конференции выступит Союз предприятий информационных технологий Армении (UITE).
Основными целями форума являются выявление основных предпосылок и проблем развития новосозданных компаний, создание благоприятной атмосферы для их совместного сотрудничества, определение задач защиты интересов начинающих компаний, помощь в вопросе получения государственного содействия, сообщается в пресс-релизе компании.
Развитие сферы информационных технологий в основном зависит от числа вовлеченных в сферу компаний. В связи с этим организатор конференции, компания UITE, отмечает важность развития новосозданных компаний IT сферы и задачи их поощрения.