11 Հուլիս 2009 - 08:38 AMT
Հուլիսի 10-ին «Կոնվերս բանկում» տեղի ունեցավ «Զարթոնք» նոր ժամկետային ավանդի ակցիայի խաղարկությունը: Ավանդատուների շրջանում անցկացվող խաղարկության արդյունքում շահեցին ամենատարբեր կենցաղային տեխնիկա:
«Զարթոնք» ակցիայի արդյունքում ներգրավվել է ավելի քան 2 միլիարդ դրամի ավանդ: Բանկին վստահել են մոտ 900 ավանդատու, ընդ որում այդ ավանդատուների 53 տոկոսը նոր ավանդատուներ են:
«Զարթոնք» ավանդի ակցիան տեւել է մարտի 23-ից մինչեւ հունիսի 30-ը: Ավանդներն ընդունվում էին ՀՀ դրամով եւ ԱՄՆ դոլարով: Նվազագույն գումարը` 150 հազար ՀՀ դրամ, կամ 500 ԱՄՆ դոլար, ժամկետը` 6 ամիս, մեկ տարի: Տոկոսադրույքը. ՀՀ դրամով 6 ամիսը` 10 տոկոս, մեկ տարին` 13 տոկոս, իսկ ԱՄՆ դոլարով 6 ամիսը` 7 տոկոս, մեկ տարին` 9 տոկոս: Տոկոսադրույքի վճարումը կատարվում է ամեն ամիս:
Ակցիայի ընթացքում, բանկի աշխատակիցների շրջանում կիրառվել է բոնուսային համակարգ: Հիշեցնենք, որ բանկի որդեգրած քաղաքականության համաձայն` պարբերաբար անցկացվող ակցիաների արդյունքում գլխավոր մրցանակի արժանացած բանկի հաճախորդները շահել են ուղ-որություն դեպի Դիսնեյ Լենդ, Թուրին, Եգիպտոս, իսկ բոնուսային համակարգը մեծ ոգ-որություն է առաջացրել աշխատակիցների շրջանում:
«Կոնվերս բանկ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկն է: Բանկի հիմնական նպատակն է հասարակության բոլոր խավերին մատուցել համապարփակ,որակյալ,մատչելի – ժամանակակից բանկային ծառայություններ:
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 1993 թվականին – բանկային գործառնություններ իրականացնելու համար ունի ՀՀ ԿԲ-ի կողմից տրված N57 բանկային լիցենզիան: Բանկի բաժնետերերն են` «Ընդվանսդ Գլոբալ Ինվեսթմենթս» ԼԷԼՍԻ-ին` 95% եւ Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցին` 5% :

11 Июль 2009 - 08:38 AMT
Накануне “Конверсбанк” провел розыгрыш акции нового срочного вклада “Зартонк”. Банку удалось привлечь более 2 милрд. драмов, ему доверились около 900 вкладчиков, причем 53%- новые вкладчики.
Акция вклада “Зартонк” длилась с 23-го марта по 30-е июня. Вклады принимались в драмах и долларах. Наименьшая сумма составляла 150 тыс. драм ($500), срок привлечения – 6 месяцев и год. Процентная ставка по драму 6 месяцев -10 %, год- 13 %, а по доллару 6 месяцев – 7 %, год- 9 %. Выплаты по процентной ставке осуществляются каждый месяц.
На протяжении акции в кругу работников банка была применена бонусная система. Исходя из политики банка, в результате периодически проводимых акций, клиенты, удостоенные главного приза, выиграли путешествие в Диснейлэнд, Турин и Египет, а бонусная система вызвала большую заинтересованность среди работников, сообщает пресс-служба банка.
ЗАО “Конверсбанк” является одним из лидирующих банков Армении. Основной целью Банка является предоставления качественных, приемлемых и современных услуг всем слоям общества.
ЗАО “Конверсбанк” был создан в 1993-ьем году и имеет банковскую лицензию N57 для осуществления банковских операций. Акционерами Банка являются “Advanced Global Investments” LLC- 95% и Армянская Апостольская Церковь- 5%.