2009թ. հուլիսի 12-ից «Արմավիան» բացել է Երեւան-Բաթում-Երեւան նոր չվերթը, ասվում է PanARMENIAN.Net-ի ստացած հաղորդագրության մեջ:
Ըստ ընկերության նախագահ Միխաիլ Բաղդասարովի, չվերթը պահանջարկ կունենա ամառային ամիսներին եւ հարմար է հանգստացողների համար: «Ոչ ոքի համար գաղտնիք չէ, որ այսօրվա դրությամբ արձակուրդն Աջարիայում անցկացնելը եւ հարմար է, եւ շահավետ, նույնիսկ հարգի, իսկ այժմ, երբ այնտեղ են թռչում «Արմավիայի» հարմարավետ ինքնաթիռները, առավել հարմարավետ է լինելու»,-ասել է նա:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Բաթումում ուրախ էին «Արմավիայի» նորույթին, քանի որ այսօր Աջարիայում առաջին հերթին սպասում են Հայաստանից ժամանող զբոսաշրջիկներին:
Աջարիայի փոխվարչապետ Լեւան Անթաձեի խոսքերով, Աջարիայում մեծ ուշադրություն են հատկացնում եւ ջերմությամբ են վերաբերվում հայաստանցի հանգստացողներին, ուստի Երեւան-Բաթում-Երեւան նոր չվերթն ուղղակի անհրաժեշտ էր այս ամառ:

14 Июль 2009 - 07:08 AMT
Авиакомпания “Армавиа” с 12 июля 2009 года начала осуществление рейса по направлению Ереван-Батуми-Ереван, говорится в сообщении, поступившем в PanARMENIAN.Net.
По словам президента авиакомпания “Армавиа” Михаила Багдасарова, данный рейс будет иметь спрос в летний период и удобен курортникам. «Ни для кого не секрет, что провести отпуск в Аджарии на сегодняшний день, удобно и выгодно, можно сказать, даже респектабельно, а теперь, когда туда летают комфортабельные самолеты авиакомпании «Армавиа» – будет вообще комфортно», – сказал он.
В сообщении отмечается, что и в Батуми были рады новшеству от «Армавиа», поскольку сегодня в Аджарии, в первую очередь, ждут отдыхающих из Армении.
По словам заместителя премьера Аджарии Левана Антадзе, в Аджарии с большим вниманием и теплотой относятся к отдыхающим из Армении и поэтому рейс Ереван-Батуми-Ереван более чем необходим именно летом.