«Բեդյան ինտերնեյշնլը» նոր եռաստղանի հյուրանոցի կառուցման նպատակով կներդնի 25-30 մլն դոլար: Երկու տարի տեւածբանակցություններիարդյունքում, Երեւանում«Հիլտոնգարդեն ինն» հյուրանոց եւ ցուցահանդեսայինհամալիրկառուցելու իրավունք էձեռք բերել«Բեդյան ինտերնեյշնլ» ընկերությունը: Այդ մասին մանրամասներ հաղորդելու նպատակով, երեկ, Հայաստանի առեւտրա-արդյունաբերական պալատում (ՀԱԱՊ), լրագրողների հետ հանդիպեցին «Բեդյան ինտերնեյշնլի» նախագահ Գարի Բեդյանը, ՀԱԱՊ նախագահ Մարտին Սարգսյանը եւ փոխնախագահ Արամ Վարդանյանը:
Ըստ Բեդյանի, «ներկայումս 5 մլնդոլար էներգրավվելչինականմիընկերությունից, մնացածգումարըձգտելու են ստանալ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկից կամ ԱՄՆ կառավարության OPIC գործակալությունից: Գարի Բեդյանը կարեւորեց «Հիլտոն» ապրանքանիշի հայտնվելը Հայաստանում, որ միջազգայնորեն ճանաչված անուն է: Նա նաեւ հայտնեց, որ այդ ընկերությունն է իրականացնելու նորակառույց հյուրանոցի մենեջմենտը»:
Գարի Բեդյանընշեց, որ գոյություն ունի 5,4 եւ 3 աստղանի«Հլիտոն» հյուրանոցներ, բայց որոշվեցԵրեւանումկառուցել 3 աստղանի, որնավելիմատչելիկլինի գործարարների եւ զբոսաշրջիկների համար: Նոր հյուրանոցը կսկսի կառուցվել եկող տարվանից Երեւանից օդանավակայան ճանապարհի` Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատնից մոտ 1 կմ հեռավորության վրա: Այդ նպատակով արդեն հատկացվել է 2 հա տարածք: Հյուրանոցը բաղկացած կլինի 202 հյուրանոցային եւ 40 բնակարանային համարներից, կունենա մեծ եւ փոքր կոնֆերանս դահլիճներ, լողավազաններ, մարզասրահ, 3500 մ ցուցահանդեսային տարածք, 250 քմ ավտոկայանատեղի եւ այլն: Այն կունենա 24 ժամյա անվճար տրանսպորտային ծառայություն դեպի Երեւանի կենտրոն եւ օդանավակայան: Սենյակների արժեքը սեզոնային ժամանակահատվածում կլինեն 150-200 դոլարին համարժեք դրամ, իսկ ոչ սեզոնային ժամանակահատվածում` 120-150 դոլարին համարժեք: Հարցին, թե արդյո՞ք այդ գները թանկ չեն զբոսաշրջիկների համար, Գարի Բեդյանը պատասխանեց, որ խմբերով եկող զբոսաշրջիկների համար հյուրանոցային սենյակների արժեքը մոտ 50 տոկոսով ցածր կլինի:
Հյուրանոցում տեղակայվելու են արեւային տաքացուցիչներ եւ արեւային կայաններ, օգտագործվելու էտեղականարտադրության ապրանքը` սկսածկահույքիցմինչեւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ, հավելել էՀԱԱՊ փոխնախագահ Արամ Վարդանյանը:

На строительство нового трех звездочного отеля Hilton Garden Inn компания «Бедьян Интернешнл» инвестирует 25-30 млн. долларов, сказал во вторник основатель и президент компании Гари Бедьян. По его словам, право на строительство гостиницы компания получила после двухлетних переговоров. «У нас уже есть 5 млн. долларов капитальных инвестиций для реализации проекта», – сказал президент.
Бедьян сообщил, что договоренность о проведении строительных работ уже достигнута с китайскими строительными компаниями. “Строительные работы планируется начать на следующий год и завершить через 2-3 года, когда экономика будет полностью восстановлена”, – отметил он.
По подсчетам компании день проживания в номере будет составлять 150-200 долларов. Гостиница будет состоять из 202 гостиничных комнат и 40 квартирных номеров, в ней будет ресторан на 150 мест, большой банкетный зал, комнаты для заседаний, внутренний и внешний бассейны, спортивный зал, оздоровительный центр, бесплатный интернет, современный конференц-зал и выставочный центр, являющийся совместной программой с Торгово-промышленной палатой Армении. Кроме этого, по словам Бедьяна, серьезным преимуществом является также создание большой автостоянки, что представляет серьезную проблему для многих столичных гостиниц.
Со своей стороны председатель Торгово-промышленной палаты Армении Мартин Саркисян отметил, что проект создаст 200 новых постоянных и 50-60 временных рабочих мест, не считая строительных и других работ.
Гостиницу планируется построить на главной магистрали по пути в аэропорт «Звартноц» Планируется также организация круглосуточной бесплатной транспортной службы в направлении центра Еревана и аэропорта.