14 Հուլիս 2009 - 18:34 AMT
«Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» կառավարման խորհուրդը հավանություն է տվել գյուղական ճանապարհների վերականգնում ենթածրագրի պայմանագրերի դադարեցմանը
Այսօր տեղի էունեցել«Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Կառավարման խորհուրդըքննարկել է«Հազարամյակի մարտահրավեր» – Հայաստան ծրագրի գյուղական ճանապարհների վերականգնում ենթածրագրի դադարեցման վերաբերյալ «Հազարամյակի մարտահրավեր» կորպորացիայի (ՀՄԿ) նամակից բխող ՀՄՀ-Հայաստան ՊՈԱԿ-ի հետագա քայլերի մասին հարցը:
«ՀՄՀ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-իգլխավորգործադիր տնօրեն Արա Հովսեփյանը նշել է, որ ԳՃՎենթածրագրի դադարեցման մասինծանուցումը ենթադրում էաշխատանքներում ընդգրկվածխորհրդատուների եւ կապալառուների իրազեկում եւ պայմանագրերի դադարեցում, ՀՄՀ-Հայաստան ՊՈԱԿ-ի կառուցվածքի փոփոխություն, առկա միջոցների եւ պարտավորությունների հանձնում համապատասխան լիազոր մարմնին:
Կառավարման խորհուրդը հավանություն է տվել պայմանագրերի դադարեցմանը: ՀՀ վարչապետը նշել է, որ պայմանագրերով անավարտ մնացած շինարարական աշխատանքները կբերվեն տրամաբանական ավարտի ՀՀ կառավարության կողմից համապատասխան այլ ֆինանսական աղբյուրներ հայթայթելուց հետո:

14 Июль 2009 - 18:34 AMT
Совет правления Фонда «Вызовы тысячелетия – Армения» одобрил расторжение договоров по восстановлению сельских дорог
Совет правления Фонда «Вызовы тысячелетия – Армения» одобрил решение о расторжение договоров по восстановлению сельских дорог, сообщает пресс-служба правительства.
Данное решение было принято на очередном заседании Совета правления Фонд «Вызовы тысячелетия – Армения» под председательством премьер-министр Тиграна Саркисяна, где обсуждались дальнейшие шаги некоммерческой организации Фонд «Вызовы тысячелетия – Армения», вытекающие из письма корпорации «Вызовы тысячелетия» о прекращении субпрограмм по восстановлению сельских дорог.
Генеральный исполнительный директор Фонд «Вызовов тысячелетия – Армения» Ара Овсепян отметил, что прекращение программ предполагает оповещение советников и подрядчиков, расторжение договоров, изменение структуры организации, передачу средств и обязательств соответствующим уполномоченным органам.
Как отмечается в сообщении, Совет правления Фонда одобрил решение о расторжении договоров. Премьер-министр отметил, что незавершенные по договорам строительные работы будут закончены после того, как правительство найдет соответствующие источники финансирования.