16 Հուլիս 2009 - 14:29 AMT
Երեւանում տեղի կունենա ՏՀՏ ընկերությունների Start Up ֆորում, որի նպատակն է աջակցել ՏՏ ոլորտի նորաստեղծ ձեռնարկություններին
Վաղը Հայաստանուիմ տեղի կունենա ՏՀՏ ընկերությունների Start Up ֆորում, որի նպատակն է նպաստել ՏՏ ոլորտի նորաստեղծ ձեռնարկություններին: Համաժողովի կազմակերպիչն է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (UITE):
Start Up ֆորումի հիմնական նպատակներն են.ի հայտ բերել նորաստեղծ (Start-up) ընկերությունների զարգացման հիմնական նախադրյալները եւ հիմնախնդիրները, ստեղծել նորաստեղծ (Start-up) ընկերությունների համագործակցության բարենպաստ միջավայր, որոշել նորաստեղծ (Start-up) ընկերությունների շահերի պաշտպանության խնդիրները, օգնել նորաստեղծ (Start-up) ընկերություններին պետական աջակցություն ստանալու հարցում:
Տեղեկատվական հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ոլորտի զարգացումն էականորեն կապված է ոլորտում ընդգրկված ընկերությունների քանակից եւ նրանց կոնսոլիդացման որակից: Այս համատեքստում շատ կարեւոր է նաեւ նորաստեղծ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների (ՏՏ) ընկերությունների զարգացման եւ խրախուսման խնդիրը:
Ֆորումին մասնակցելու են տեղական ՏՀՏ ոլորտի շուրջ 25 Start-up ընկերություններ, Մայքրոսոֆթ Ար Էյ, Orange ընկերությունները, Հայաստանի Փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման աջակցման ազգային կենտրենը, ասվում է UITE միության մամլո հաղորդագրությունում:

16 Июль 2009 - 14:29 AMT
В Армении завтра пройдет конференция Start-up Forum, посвященная вопросам развития новосозданных компаний, планирующих свою деятельность в IT сфере. Организатором конференции является союз предприятий информационных технологий (UITE).
Основными целями форума являются выявление основных предпосылок и проблем развития новосозданных компаний, создание благоприятной атмосферы для их совместного сотрудничества, определение задач защиты интересов начинающих компаний, помощь им в вопросе получения государственного содействия.
Развитие сферы информационных технологий в основном зависит от числа вовлеченных в сферу компаний. В связи с этим, организатор конференции – компания UITE отмечает важность развития новосозданных компаний IT сферы и задачи их поощрения.
В форуме примут участие: представители компании Microsoft Ар Эй и Orange-Армения, представители национального центра по содействию развитию малых и средних предприятий и около 25 новосозданных компаний, планирующих свою дальнейшую деятельность в Армении, сообщается в пресс-релизе компании UITE.