17 Հուլիս 2009 - 16:40 AMT
Այսօր Երեւանում կայացած Start-up համաժողովին, որը նվիրված էր ՏՏ ոլորտի նորաստեղծ ձեռնարկություններին աջակցելու հարցերին, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը հաղորդել է, որ Հայաստանի երրորդ բջջային օպերատոր Orange Armenia-ն կդառնա Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության անդամ:
Կ.Վարդանյանն ասել է նաեւ, որ նախօրեին միությունը համալրվել է երկու նոր անդամներով` ADC ընկերություն, որը լայնածավալ ինտերնետ ծառայություններ է տրամադրում Երեւանում եւ մերձակայքում, եւ ինտերնետ-պրովայդեր I-Max-ը:
«Orange Armenia ընկերությունն արդեն հետաքրքրվում է այս հարցով եւ մեկ ամսվա ընթացքում կլուծվի միությանը նրա անդամակցության հարցը»,-ասել է Վարդանյանը:

17 Июль 2009 - 16:40 AMT
На состоявшемся сегодня в Ереване Start-up форуме, посвященном вопросам содействия фирмам-новичкам IT сферы, исполнительный директор Союза предприятий информационных технологий (UITE) Карен Варданян сообщил, что третий сотовый оператор в Армении – компания Orange Armenia, намерена в ближайший квартал стать членом UITE.
Карен Варданян также сообщил журналистам, что накануне UITE пополнился двумя новыми членами. В него вошли компании: ADC, занимающаяся предоставлением услуг широкополосного интернета в Ереване и его пригородах, и интернет-провайдер I-Мax.
«Компания Orange Armenia уже проявила заинтересованность по данному вопросу, и в течение месяца будет решен вопрос об ее членстве в Союзе», – сказал Варданян.