Հուլիսի 18-19-ին հայկական Ծաղկաձոր քաղաքում տեղի կունենա ինտերկոնեկտին (օպերատորների միջեւ տրաֆիկի համար փոխհաշվարկների պայմաններն ու չափսերը) նվիրված երկօրյա սեմինար, որի կազմակերպիչն է ԱրմենՏել (Beeline ապրանքանիշ) ընկերությունը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել ընկերության մամլո քարտուղար Անուշ Բեգլոյանը, սեմինարում կքննարկվեն իրավական ու տեխնիկական հարցեր, ժամանակակից միտումներն ու համաշխարհային պրակտիկան օպերատորների միջեւ ինտերկոնեկտի հարցերում:
Սեմինարին կմասնակցեն ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն, միջօպերատորական փոխգործակցության ծառայության ղեկավար Իրինա Տրոֆիմովան եւ իրավաբանական ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանդուխչյանը:

18-19 июля в армянском курортном городе Цахкадзор состоится двухдневный семинар по вопросам интерконекта (размер и условия взаиморасчетов за трафик между операторами), организованный компанией АрменТел (торговая марка Beeline).
Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь компании АрменТел Ануш Беглоян, в семинар включены правовые и технические вопросы, современные тенденции и мировая практика в вопросах интерконекта между операторами.
В семинаре примут участие генеральный директор АрменТел Игорь Климко, руководитель службы межоператорского взаимодействия Ирина Трофимова и руководитель юридической службы Давид Сандухчян.