18 Հուլիս 2009 - 10:07 AMT
«Յունիբանկ»-ը գործողության մեջ է դրել նոր կուտակային ավանդատեսակ` «Յունի-Կուտակային», հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Նոր ավանդի համար եւս սահմանվել է բարձր եկամտաբերություն` ՀՀ դրամով ներդրման դեպքում` մինչեւ 14%, արտարժույթով` մինչեւ 11%տարեկան տոկոսադրույք: «Յունի-Կուտակային» ավանդատեսակի առանձնահատկությունն այն է, որ ավանդի ներգրավման նվազագույն գումարը կազմում է ընդամենը 30 հազար ՀՀ դրամ, 100 ԱՄՆ դոլար/եվրո կամ 3 000 ռուսական ռուբլի: Ավանդի ներգրավման ժամկետները եւս համապատասխանացվել են հաճախորդների պահանջներին` սկսած 31 օրից մինչեւ 3 տարի: Ընդ որում, գումարը որպես «Յունի-Կուտակային» ավանդ 365 օր եւ ավելի ժամկետով ի պահ դնելու դեպքումիրականացվում է տոկոսագումարի կապիտալիզացիա մայր գումարին:
«Յունի-Կուտակային» ավանդի տոկոսագումարի վճարումն իրականացվում է ավանդի ներդրման ժամկետի վերջում կամ ամեն ամիս,ավանդատուի ընտրությամբ: Ընձեռվում է նաեւ ավանդի համալրման հնարավորություն առանց գումարի եւ ժամկետների սահմանափակման, բացառությամբ` ավանդի ժամկետի վերջին ամսվա: Բոլոր ավանդատուներին տրամադրվում էArCa կամ Visa Electron պլաստիկ քարտ եւ օվերդրաֆտի ստացման հնարավորություն` ներդրված ավանդի գումարի 90%-ի չափով:
«Յունիբանկ»-ը շարունակում է պահպանել առաջատար դիրքերը Ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալով: Այս տարվա առաջին կիսամյակի արդյունքներով բանկի ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալըգերազանցել է 37 մլրդ դրամը:

18 Июль 2009 - 10:07 AMT
“Юнибанк” объявил о запуске нового накопительного депозита “Юни-накопительный”, сообщает пресс-службе банка.Для нового депозита также установлена высокая доходность: для драмовых депозитов процентная ставка составляет до 14%-ов годовых, для валютных депозитов – до 11%-ов годовых. Особенность депозита “Юни-накопительный” в том, что минимальная сумма депозита составляет всего лишь 30 000 драмов, 100 долларов США/евро или 3 000 рублей. Сроки привлечения депозита также соответствуют требованиям клиентов – от 31 дня до 3-х лет. При этом, если депозит размещен на срок 365 дней и более осуществляется капитализация процентов к основной сумме депозита. Выплата процентов – по желанию вкладчика, ежемесячно или в конце срока.
Предоставляется также возможность увеличения суммы депозита без ограничений, за исключением последнего месяца срока. Всем вкладчикам депозита “Юни-накопительный” в подарок предоставляется пластиковая карта ArCa или Visa Electron и возможность получить овердрафт в размере 90%-ов от суммы депозита.
“Юнибанк” продолжает удерживать лидирующие позиции по срочным вкладам физических лиц. По итогам первого полугодия текущего года объем вкладов физических лиц превысил 37 млрд драмов.