18 Հուլիս 2009 - 10:16 AMT
Արդշինիվեստբանկը հուլիսի 17-ից Contact համակարգով դեպի ԱՊՀ երկրներ փոխանցումներ ուղարկելու սակագինը իջեցրել է, ներկայիս 3%-ի փոխարեն սահմանելով 2%, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Արդշինինվեստբանկը միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերի հետ համատեղ պարբերաբար ակցիաներ է իրականացում, որոնք բանկի ծառայություններից օգտվող հաճախորդների համար հաճելի անակնկալ լինելուց բացի, ուղղված են նպաստելու նա- դրամական փոխանցումների ծավալների ավելացմանը:
Մասնավորապես, 2008թ. դեկտեմբերեւ 2009թ. փետրվարամիսներին Արդշինինվեստբանկը Contact համակարգի հետ համատեղ անցկացրեց «Ակտիվ հաճախորդ» ակցիան, որի ընթացքում արժեքավոր նվերներ հանձնվեցին վաթսուն առավել ակտիվ հաճախորդներին: Contact դրամական փոխանցումների համակարգը գործում է աշխարհի 86 երկրներում, սպասարկման կետերի ընդհանուր թիվը 30 հազար է:
Շուտով Արդշինինվեստբանկը կսկսի փոխանցումներ իրականացնել նաեւ միջազգային դրամական փոխանցումների RIA համակարգով:
Ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակի տվյալներով մասնավոր փոխանցումների ընդհանուր քանակը բանկում ավելացել է 16%-ով, գումարային առումով այն կազմում է 61,5 մլն ԱՄՆ դոլար: Կանխատեսվում է, որ մինչ- տարեվերջ մասնավոր փոխանցումների ծավալը կկազմի 180 մլն ԱՄՆ դոլար:
Արդշինինվեստբանկը ներկայումս դրամական փոխանցումներ է իրականացնում IntelExpress, Contact, MoneyGram, Migom միջազգային համակարգերով, եւ այս ոլորտում համագործակցում է ռուսական Պրոմսվյազբանկի, Սոցգորբանկի, Ֆորա բանկի եւ Սբերբանկի հետ:

Ардшининвестбанк снизил тариф на денежные переводы в страны СНГ по системе Contact с 3% до 2%, сообщает пресс-служба банка. Система денежных переводов Contact действует в 86 странах мира, а общее число пунктов обслуживания достигает 30 тысяч.
Согласно сообщению, Ардшининвенстбанк совместно с международными системами денежных переводов периодически проводит акции, которые направлены на увеличение объемов денежных переводов.
Как отмечается в сообщении, общий объем частных денежных переводов банка по результатам первого квартала текущего года увеличился на 16%, составив $61,5 млн. кроме этого, прогнозируется, что до конца года объем частных трансфертов составит $180 млн.
Ардшининвестбанк также планирует осуществлять переводы по международной системе денежных переводов RIA. В настоящее время банк осуществляет переводы по международным системам IntelExpress, Contact, MoneyGram, Migom, Быстрая почта и в этой сфере сотрудничает с российским Промсвязьбанком, Соцгорбанком, Фора банком и Сбербанком.