Կենտրոնական բանկինախագահի հուլիսի 18-ի թիվ 1/923 Ա որոշման համաձայն գրանցվել է «ՊՐՈԿՐԵԴԻՏ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ի «Նոր Նորք» մասնաճյուղը: Ինչպես հաղորդում էՀՀԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը, տվյալ որոշումը կայացրել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը 2009 թվականի հուլիսի 18-ին:
«ՊՐՈԿՐԵԴԻՏ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ի հաճախորդների սպասարկումը սկսվել է 2008թ. փետրվարի 5-ից։ Բանկի հիմնական ուղղություններից է փոքր, մանր եւ միջին բիզնեսի վարկավորումը։
Հայաստանում ՊրոԿրեդիտ Բանկի հիմնադիրներն են հանդիսանում` «ՊրոԿրեդիտ Հոլդինգ» ԲԸ (ProCredit Holding AG) – 67.49% բաժնեմասով, «Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկ» (EBRD) 16.67% բաժնեմասով եւ «Զարգացման Բանկ» (KfW) 15.84% բաժնեմասով։
Հայաստանի ՊրոԿրեդիտ Բանկը հանդիսանում է ՊրոԿրեդիտ Խմբի լիիրավ անդամ։ ՊրոԿրեդիտ Խումբը բաղկացած է Արեւելյան Եվրոպայում, Աֆրիկայում եւ Լատինական Ամերիկայում գործող 22 ֆինանսական կառույցներից, որոնց գործունեությունը ղեկավարվում եւ վերահսկվում է խմբի մայր ընկերության` Ֆրանկֆուրտում գտնվող «ՊրոԿրեդիտ Հոլդինգ» ԲԸ (ProCredit Holding AG) կողմից:

Центральный банк Армении зарегистрировал новый филиал ЗАО «ПроКредит Банк» – «Нор Норк». Как сообщает пресс-служба Центробанка, данное решение было принято председателем ЦБ Артуром Джавадяном 18 июля 2009 года.
Обслуживание клиентов ЗАО «ПроКредит Банка» началось 5 февраля 2008 года. Одним из основных направлений деятельности банка является кредитование малого и среднего бизнеса.
В Армении учредителями «ПроКредит Банка» являются: АО «ПроКредит Холднг» (ProCredit Holding AG) – 67.49% акций, «Европейский банк реконструкции и развития» (EBRD) – 16.67% акций и «Банк Развития» (KfW) – 15.84% акций.
Армянский «ПроКредит Банк» является полноценным членом Группы ПроКредит. Группа ПроКредит состоит из 22 финансовых структур, действующих в Восточной Европе, Африке и Латинской Америки. Руководство и контроль над их деятельностью осуществляет головная компания – АО «ПроКредит Холдинг» (ProCredit Holding AG), которая находится в Германии.