2009թ. հուլիսի 22-ից «Կասկադ բանկ» ՓԲԸ-ն դարձել է Հայաստանի ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ֆոնդային բորսայի անդամ, հաղորդում է Հայաստանի ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ-ի մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, որպես բորսայի անդամ բանկը հնարավորություն կունենա իրականացնել բորսային գործարքներ Հայաստանի ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ-ում վաճառքի հանված բոլոր գործքիներով, ներառյալ ցուցակում գտնվող եւ բորսայի սակարկություններին մասնակցող կորպորատիվ արժեթղթերը, ինչպես նաեւ պետական պարտատոմսերը, «ՌԵՊՕ»-ն ու արտարժույթը:
«Կասկադ բանկի» միակ բաժնետերը Capital Holdingn է, որը 2004թ. հիմնել է Գաֆեսչյան ընտանիքի (ԱՄՆ) հիմնադրամը, նպատակ ունենալով աջակցել օտարերկրյա ներդրումների հոսքին Հայաստան` արեւմտյան չափանիշներով ֆինանսական ծառայություններ տրամադրող ընկերությունների խումբ ստեղծելու միջոցով: Ներկայումս բանկը տրամադրում է բոլոր տեսակի բանկային ծառայություններ:
2009թ. առաջին կիսամյակի վերջում «Կասկադ բանկի» ընդհանուր կապիտալը կազմել է 5,6 մլրդ դրամ, իսկ ընդհանուր ակտիվների գումարը գերազանցել է 12,8 մլրդ դրամը:
Ընդհանուր առմամբ Հայաստանի ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ֆոնդային բորսայի անդամ են հանդիսանում 27 ընկերություններ, այդ թվում 20 բանկեր

22 Июль 2009 - 13:23 AMT
C 22 июля 2009 года ЗАО «Cascade Bank» (Cascade Bank) стал членом фондовой биржи НАСДАК ОЭМЭКС Армения, сообщает пресс-служба НАСДАК ОЭМЭКС Армения.
Согласно сообщению, в статусе члена фондовой биржи банк будет иметь возможность осуществлять биржевые сделки по всем инструментам, торгуемым на НАСДАК ОЭМЭКС Армения, включая находящиеся в листинге и допущенные к биржевым торгам корпоративные ценные бумаги, а также государственные облигации, РЕПО и иностранную валюту.
Единственным акционером Cascade Bank является Cascade Capital Holdings , учрежденный в 2004 году Фондом семьи Гафесчян (США) с целью содействия привлечению в Армению иностранных инвестиций посредством создания группы компаний, предоставляющих финансовые услуги в соответствии с западными стандартами. В настоящее время банк оказывает весь спектр банковских услуг посредством своего головного офиса и двух филиалов в Ереване.
На конец первого полугодия 2009 года общий капитал Cascade Bank составил более 5,6 млрд драмов, а сумма общих активов превысила 12,8 млрд драмов.
В целом на данный момент членами биржи НАСДАК ОЭМЭКС Армения являются 27 компаний, включая 20 банков.