23 Հուլիս 2009 - 07:35 AMT
«Արմավիան» «Էյ Էս Ջի» ընկերության հետ համատեղ անց է կացնում «Դեպի Եվրոպա» ակցիան, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, գնելով «Արմավիա» ընկերության ավիատոմսերը կարելի է զբոսաշրջային ապահովագրական պոլիսները ստանալ 10 տոկոս զեղջով, արտերկիր մեկնող քաղաքացիների համար:
«Արմավիան» Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի անդամ է, կատարում է ամսեկան շուրջ 250 չվերթ ԱՊՀ, Եվրոպայի եւ Մերձավոր Արեւելքի շուրջ 30 երկրներ: 2008թ. «Արմավիան» փոխադրել է շուրջ 647 000 ուղեւոր:
Ավիաընկերությունն ունի A-319 (3), A-320 (2), Իլ-86, Տու-134 ինքնաթիռներ:
«Արմավիան» կդառնա առաջին ընկերությունը, որը ձեռք կբերի նոր «Սուխոյ Superjet S-100» ինքնաթիռը, որը կհամալրի ավիաշարժակազմը մինչեւ 2009թ. ավարտը:

23 Июль 2009 - 07:35 AMT
Авиакомпания “Армавиа“, совместно со страховой компанией “Ай Эс Джи“ проводит акцию “В Европу”, сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, покупая авиабилеты авиакомпании “Армавиа“, можно приобрести туристические страховые полисы со скидкой 10 %, для граждан, выезжающих за рубеж.
Авиакомпания «Армавиа» — член Международной Ассоциации Воздушного Транспорта (IATA). Авиакомпания «Армавиа» выполняет около 250 рейсов в месяц по более 30 направлениям в страны СНГ, Европы и Ближнего Востока. В 2008 году авиакомпания «Армавиа» перевезла около 647000 пассажиров.
В воздушный парк авиакомпании входят самолеты А-319 (3), А-320 (2), Ил-86, ТУ-134
«Армавиа» станет первой авиакомпанией, которая приобретет новый самолет «Сухой Superjet S-100», который пополнит авиапарк до конца 2009 года.