23 Հուլիս 2009 - 10:22 AMT
Գրանթ Թորնթոն Ամիօ-ն աուդիտի իրականացման վերաբերյալ պայմանագիր է կնքել Ղրղզստանի Կենտրոնական բանկի հետ
2009 թվականիհուլիսի13-ինԳրանթ Թորնթոն Ամիօ ընկերությունը`Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլի հայաստանյան անդամը, պայմանագիր է կնքել Ղրղզստանի Կենտրոնական բանկի հետ` 2009 թվականին հաշվեփակվող տարվա աուդիտի իրականացման համար, հաղորդում է ընկերության լրատվական ծառայությունը:
Սույն թվականի հունիսին ընկերությունը հաղթող էր ճանաչվել աուդիտորական ծառայությունների տրամադրման մրցույթում, իսկ այնուհետեւ Ղրղզստանի Խորհրդարանի կողմից հաստատվել որպես Ղրղզստանի Կենտրոնական բանկի 2009 թվականին հաշվեփակվող տարվա աուդիտոր: Մի քանի տարի շարունակ, այդ թվում նաեւ 2008 թվականին, Գրանթ Թորնթոն Ամիօ ընկերությունը հանդիսացել է նաեւ ՀՀ Կենտրոնական բանկի աուդիտորը:
1990-ականներից իվերԳրանթ Թորնթոն Ամիօ ընկերությունը տրամադրում է աուդիտորական եւ մասնագիտական խորհրդատվական ծառայություններ բազմաթիվ տեղական եւ միջազգային կազմակերպությունների, խոշոր ձեռնարկությունների, բանկերի եւ այլ ֆինանսական հաստատությունների: Ընկերության հաճախորդների շարքում են ֆինանսական հաստատություններ Հայաստանում, Վրաստանում, Տաջիկիստանում եւ այլ երկրներում, այդ թվում նաեւ ՀՀ Կենտրոնական բանկը, տասնյակ բանկեր, վարկային եւ ապահովագրական ընկերություններ, հիմնադրամներ:

Grant Thornton Amyot – армянский член Grant Thornton International, заключила договор с Центральным банком Киргизии о проведении аудита в конце отчетного 2009 года, сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, в июне 2009 года аудиторско-консалтинговая компания была признана победителем конкурса на предоставление аудиторских услуг, в дальнейшем она была утверждена парламентом Киргизии в качестве аудитора Центрального банка страны в 2009 году. Помимо этого, несколько лет подряд, в том числе в 2008 году, Grant Thornton Amyot являлась аудитором Центрального Банка Армении.
Аудиторско-консалтинговая компания Grant Thornton Amyot, начиная с 1990 года, предоставляет аудиторские и профессиональные консалтинговые услуги многочисленным местным и международным компаниям, крупным предприятиям, банкам и другим финансовым учреждениям. Клиентами компании являются финансовые структуры из Армении, Грузии, Таджикистана и других стран.