23 July 2009 - 16:11 AMT
Հուլիսի 22-ին «Նուբարաշեն» քրեակատարողական գաղութում կասեցվել է կալանավորին թմրանյութեր փոխանցելու փորձը: Կալանավոր Կարեն Արզումանյանին այցելության եկած ոմն Մերի Կարապետյանը խուզարկության է երնթարկվել ըստ օրենսդրությամբ սահմանված կարգի: Ստուգման արդյունքում նրա մոտ հայտնաբերվել են թմրանյութեր, որոնք նա փորձել էր գաղութի տարածք անցկացնել, թաքցնելով դրանք իր մարմնում:
Ըստ Մ.Կարապետյանի ցուցմունքների, կալանավայրում գտնվող Կարապետյանը հանձնարարել էր նրան հանդիպել իր վաղեմի ծանթոի հետ, որից էլ նա ստացել էր թմրանյութը:
Փաստով նշանակվել է փորձաքննություն: Տարվում է նախաքննություն, ասվում է ՀՀ արդարադատության նախարարության մամլո հաղորդագրության մեջ:

23 Июль 2009 - 16:11 AMT
22-июля в уголовно-исправительной колонии «Нубарашен» была пресечена попытка передачи наркотиков одному из заключенных. Во время визита к заключенному Карену Арзуманяну некто Мери Карапетян, согласно установленному законом порядку, была подвергнута обыску. При проверке у нее были обнаружены наркотические вещества, которые она попыталась пронести на территорию ИТК, спрятав в своем теле.
По показаниям М. Карапетян, находящийся в заключении Арзуманян поручил ей встретиться со своим давним знакомым, у которого она и взяла наркотики.
По факту назначена экспертиза. Ведется следствие. Об этом сообщается в пресс-релизе Министерства юстиции РА.