23 Հուլիս 2009 - 16:21 AMT
Microsoft կորպորացիան այսօր հայտարարել է Windows 7-ի եւ Windows Server 2008 R2 վերջնական տարբերակի թողարկման մասին, հաղորդում է կորպորացիայի մամլո ծառայությունը:
Սակայն մանրածախ առեւտրում ծրագրերը կհայտնվեն միայն 2009թ. հոկտեմբերի 22-ից, այն դեպքում, երբ կորպորատիվ պատվիրատուները, որոնք համաձայնություն ունեն Volume Licensing-ի հետ, կկարողանան ձեռք բերել Windows 7-ի եւ Windows Server 2008 R2 վերջնական տարբերակները արդեն սեպտեմբերի 1-ից: Software Assuruance ծրագրի բաժանորդները կկարողանան ստանալ այն ինտերնետի միջոցով:
Մասնավորապես, ընկերության պաշտոնական մամլո հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Windows Volume Licensing и Microsoft Developer Network (MSDN) եւ TechNet-ի բաժանորդների համար նորույթը հասանելի կլինի մոտակա շաբաթներին:

23 Июль 2009 - 16:21 AMT
Корпорация Microsoft сегодня объявила о выпуске финальной версии Windows 7 и Windows Server 2008 R2, сообщает пресс-служба корпорации.
Однако данные продукты, станут доступны в розничной продаже только с 22 октября 2009 года, в то время как корпоративные заказчики, имеющие соглашение Volume Licensing, смогут приобрести Windows 7 и Windows Server 2008 R2 уже с 1 сентября. Еще чуть раньше возможность получить Windows 7 появится у подписчиков программы Software Assurance: они смогут загрузить финальный дистрибутив через Интернет.
В частности, в официальном пресс-релизе компании говорится, что у действующих клиентов программы Windows Volume Licensing и Microsoft Developer Network (MSDN) и у подписчиков TechNet будет возможность получить доступ к Windows 7 и Windows Server 2008 R2 в ближайшие недели.