25 Հուլիս 2009 - 06:13 AMT
Հուլիսի 18-24-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 50.169.989 ԱՄՆ դոլար` 364.66 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, -վաճառվել 55.477.932 ԱՄՆ դոլար` 366.20 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 200.000 ԱՄՆ դոլարի առք-վաճառք` 366.75 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 5.390.000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 365.79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 13-19-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 12.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 15.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

25 Июль 2009 - 06:13 AMT
С 18 по 24 июля на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 50.169.989 долларов США по 364.66 драмов/1 доллар США и продано 55.477.932 долларов США по 366.20 драмов/1 доллар США.
За тот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 200.000 долларов США по 366.75 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 5.390.000 долларов США по 365.79 драмов/1 доллар США.
С 13 июля по 19 июля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 12.1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 15.8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.