«Ինեկոբանկը» բացել է նոր «Մալաթիա» մասնաճյուղը` Րաֆֆու 39/3 հասցեով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, «Մալաթիա» մասնաճյուղում հնարավոր կլինի կատարել ապառիկի ձեւակերպումներ, դրամական փոխանցումներ, ավանդներ, ստանալ վարկեր եւ այլ բանկային ծառայություններ:
«Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ն գրանցվել է 1996 թվականի փետրվարի 7-ին: Իր գործունեության ընթացքում «Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ն ձեռք է բերել կայուն եւ վստահելի բանկի ու գործընկերոջ համբավ` աճող եկամտաբերությամբ եւ զարգացման բավականին բարձր տեմպերով :
Բանկը հանդիսանում է. SWIFT միջազգային վճարային համակարգի անդամ, Համաշխարհային Բանկի ՓՄՁ վարկավորման ծրագրի մասնակից, USAID-ի կողմից ֆինանսավորվող ամերիկյան ShoreBank Advisory Services կողմից իրագործվող ՓՄՁ վարկավորման ծրագրի մասնակից, Եվրասիա հիմնադրամի ՓՄՁ վարկավորման ծրագրի մասնակից, Լինսի հիմնադրամի ձեռնարկությունների վարկավորման ծրագրի գործակալ բանկ, ArCa վճարային համակարգի լիիրավ անդամ եւ բաժնետեր, USAID կազմակերպության կողմից իրագործվող Վարկային երաշխիքների ծրագրի մասնակից Բանկ, KFW բանկային խմբի գործընկեր բանկ, MasterCard միջազգային վճարային համակարգի աֆիլացված անդամ, Եվրոպական Վերակառուցման եւ Զարգացման Բանկի (EBRD) գործընկեր Բանկ:
Բանկի միջազգային բաժնետերերն են` IFC 10 % եւ DEG 13.5 %
2009 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ. ընդհանուր կապիտալ` 9 413 078 հազ. դրամ, ակտիվներ` 42 965 708 հազ. դրամ, պարտավորություններ` 33 552 630 հազ. դրամ:

«Инекобанк» открыл новый филиал – «Малатия» по адресу ул. Раффи, 39/3, сообщает пресс-служба банка. Как отмечается в сообщении, в новом филиале «Малатия» можно совершить сделки в рассрочку, осуществить коммунальные выплаты, денежные переводы, вклады, получить кредиты и другие банковские услуги.
ЗАО «Инекобанк» зарегистрирован 7 февраля 1996 года. С декабря 1997 года банк первым в Армении начал обслуживать торговлю в кредит товаров широкого потребления. В числе акционеров Инекобанка – член банковской группы KfW, компания DEG (Deutsche Investititions-und Entwicklunsgesellschaft mbH) с долей в 13,5%, МФК (IFC) с долей в 10%. Банк сотрудничает с ЕБРР, USAID, KfW, Черноморским банком торговли и развития и другими международными организациями.
По состоянию на 30 июня 2009 года: общий капитал – 9 413 078 тыс. драмов, активы – 42 965 708 тыс. драмов, обязательства – 33 552 630 тыс. драмов.