28 Հուլիս 2009 - 07:07 AMT
«Արմավիան» ներկայացրել է Երեւան-Խարկով նոր չվերթը, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը: Ըստ հաղորդագրության, ընկերության ուղեւորները կարող են մեկնել Ուկրաինայի` Կիեւից հետո երկրորդ մշակութային կենտրոնը յուրաքանչյուր երկուշաբթի «Արմավիա» ընկերության չվերթով:
Շատ ուղեւորներ Խարկով էին հասնում տարանցիկ ուղիներով, ինչը երկար է եւ անհարմարավետ: Ուստի, նոր ուղղությունը արդեն չորրորդը կլինի դեպի Ուկրաինա` Օդեսսա, Սիմֆերոպոլ, Կիեւ, եւ կլինի հարմարավետ ու պահանջված երկու հանրապետությունների ուղեւորների համար:
«Արմավիա» ընկերությունը Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) անդամ է: Ավիաընկերության շարժակազմն ընդգրկում է A-319 (3), A-320 (2), Իլ-86, ՏՈւ-134 տիպի ինքնաթիռներ: «Արմավիա» ընկերությունն առաջինը ձեռք կբերի նոր «Սուխոյ Superjet S-100» ինքնաթիռը մինչեւ 2009 ավարտը:
Ընկերությունը ամեն ամիս կատարում է շուրջ 250 չվերթ ԱՊՀ, Եվրոպայի ու Մերձավոր Արեւելքի երկրների շուրջ 30 ուղղություններով: 2008-ին «Արմավիան» տեղափոխել է 647 000 ուղեւոր:

Авиакомпания «Армавиа» презентовала новый рейс Ереван-Харьков, сообщает пресс-служба компании. Согласно сообщению, пассажиры компании могут посетить второй после Киева культурный центр Украины каждый понедельник прямым рейсом авиакомпании «Армавиа».
Многие пассажиры до сих пор добирались до Харькова транзитом, а это долго и нудно. Поэтому, новое направление в Харьков станет уже четвертым на Украину (Одесса, Симферополь, Киев) и будет удобным и востребованным для пассажиров обеих республик.
Авиакомпания «Армавиа» — член Международной Ассоциации Воздушного Транспорта (IATA). В воздушный парк авиакомпании входят самолеты А-319 (3), А-320 (2), Ил-86, ТУ-134. «Армавиа» станет первой авиакомпанией, которая приобретет новый самолет «Сухой Superjet S-100», который пополнит авиапарк до конца 2009 года.
Компания ежемесячно выполняет около 250 рейсов в месяц по более 30 направлениям в страны СНГ, Европы и Ближнего Востока. В 2008 году авиакомпания «Армавиа» перевезла около 647000 пассажиров.