Հայաստանում Apple-ի ներկայացուցչությունն իջեցրել է իր ապրանքի տեսականու գները եւ հավասարեցրել եվրոպականներին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Հայաստանում Apple-ի ներկայացուցչության տնօրեն Էռնեստ Մարդոյանը: Նրա խոսքով, համակարգչային տեխնիկայի գներն իջեցնելը հնարավոր դարձավ այն բանից հետո, երբ Հայաստանում ներկայացուցչությունը փոխեց մատակարարողին: Այսօր, ինչպես հաղորդել է տնօրենը, Հայաստանում Apple ապրանքի գներն իջել են 10-15% կախված արտադրության ապրանքանիշից եւ մեկը մեկին համընկնում են եվրոպականների հետ:
Շոշափելով Հայաստանում Apple ապրանքի տարածված լինելու հարցը` Էռնեստ Մարդոյանը նշել է, որ ընկերության արտադրանքի` Հայաստանի բնակչության պահանջարկը դանդաղ, բայց վստահ աճում է, մասնավորապես, ներկա պահին աճում է փոխադրվող MacBook-երի պահանջարկը, որոնք հարմար են հանգստյան սեզոնին քաղաքից դուրս պայմաններում օգտագործելու համար:

28 Июль 2009 - 12:27 AMT
Представительство корпорации Apple в Армении понизило цены на весь ассортимент продукции и прировняло их к европейским. Об этом сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net директор представительства Apple в Армении Эрнест Мардоян. По его словам, понизить цены на компьютерную технику представилось возможным после того, как представительство в Армении сменило поставщика. На сегодняшний день, как сообщил директор, цены в Армении на продукцию Apple понизились на 10-15% в зависимости от марки изделия и один к одному совпадают с европейскими.
Касаясь вопроса популярности продукции Apple в Армении, Эрнест Мардоян отметил, что спрос на продукцию компании у населения Армении медленно, но верно растет, в частности, на сегодняшний день растет популярность переносных MacBook-ов, удобных в сезон отпусков для использования вне городских условий.