ՎՏԲ Բանկ Հայաստանը, որը տնօրինում է Հայաստանում մասնաճյուղերի ամենախոշոր ցանցին (78 մասնաճյուղ), հաջողությամբ իրականացրեց երկրում իր on-line ներկայության ընդլայնման ծրագիրը: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
2009թ. հուլիսի 27-ի դրությամբ բանկն ավարտել է Հայաստանում իր ողջ մասնաճյուղային ցանցի` բանկի հաճախորդների սպասարկման կենտրոնացված համակարգին միացնելու ընթացակարգը, որը սկսել էր դեռեւս 2008-ի հունվարին:
Բանկային հաղորդակցության ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների հիման վրա քաղաքականության իրականացումը թույլ է տալիս անցնել բանկի հաճախորդների սպասարկման որակապես նոր մակարդակ: ՎՏԲ Բանկ Հայաստանի հաճախորդները հնարավորություն կստանան բանկի ցանկացած մասնաճյուղում, անկախ նրա տեղադրությունից, իրական ժամանակի ռեժիմում իրականացնել բանկային գործողություների եւ գործարքների որոշակի խումբ, ինչպես նաեւ անարգել օգտվել Ինտերնետի հիման վրա աշխատող «Բանկ-Հաճախորդ» ենթահամակարգի ծառայությունների լիարժեք ցուցակից:

Банк ВТБ (Армения), владеющий самой крупной сетью филиалов в Армении (78 филиалов), успешно выполнил план по расширению своего on-line присутствия в стране. Об этом сообщает пресс-служба банка.
По состоянию на 27 июля 2009 года банк завершил процесс подключения к централизованной системе обслуживания клиентов банка всю свою филиальную сеть в Армении, начатый в январе 2008 года.
Реализация политики в области развития банковских коммуникаций на базе современных технологий позволяет перейти на качественно новый уровень обслуживания клиентов банка. Клиенты Банка ВТБ (Армения) получат возможность в режиме реального времени осуществлять определенный набор банковских операций и сделок в любом из филиалов банка, вне зависимости от их месторасположения, а также беспрепятственно пользоваться полным спектром услуг подсистемы «Банк-Клиент», работающей на основе Интернет.