Այսօր տեղի է ունեցել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի (ՏՏԶԱԽ) նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։
Խորհուրդը քննարկել է նախորդ նիստի հանձնարարականների կատարման ընթացքը։ Այս մասին տեղեկատվություններ են ներկայացրել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, խորհրդի աշխատանքային խմբերի ղեկավարները։ Մասնավորապես քննարկվել է ՏՏ ոլորտում նորաստեղծ ընկերությունների բիզնեսի ձեւակերպման գործընթացի հեշտացման հարցը, նշվել է, որ այդ նպատակով մշակված «Մի կանգառի» սկզբունքը դեռ կատարելագործման անհրաժեշտություն ունի։
Խորհուրդն ի գիտություն է ընդունել, որ ՏՏ ոլորտի լավագույն մենեջերների ամենամյա մրցույթ կազմակերպելու նպատակով ստեղծվել է պետական հանձնաժողով, որը ներկայումս մշակում է չափորոշիչներ, ինչի հիման վրա կընտրվեն լավագույնները:

29 Июль 2009 - 17:36 AMT
Сегодня в правительстве Армении состоялось заседание совета по содействию развитию информационных технологий, под председательством премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна.
На заседании совета был обсужден процесс реализации задач выдвинутых на рассмотрение на прошедшем заседании. С докладами по данным вопросам выступили министр экономики Армении Нерсес Ерицян и руководители рабочих групп совета. В частности, внимание было уделено упрощению процесса выхода в бизнес среду новосозданных компаний IT-сферы. В связи с чем, было отмечено, что разработанный в данных целях принцип «одной остановки» все еще нуждается в доработках.
Совет по содействию развитию информационных технологий принял к сведению, что для организации ежегодного конкурса лучших менеджеров IT сферы создана государственная комиссия, которая на данный момент разрабатывает критерии, на основе которых будут избраны лучшие.