Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը պաշտոնապես հերքել է ադրբեջանցի հակերների կողմից կայքի ջարդման մասին տեղեկությունը:
Օգոստոսի 13-ին «Արմատ» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Smart Systems» ընկերության նախագահ Ստեփան Ասլանյանը հայտարարել էր, որոշ պետական էլեկտրոնային կայքերի թվում նաեւ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության էլեկտրոնային կայքը ուրբաթ օրվանից ջարդվել է ադրբեջանցի հակերների կողմից եւ մինչ օրս չի վերականգնվել:
Նախարարության պաշտոնական հայտարարության մեջ, մասնավորպես նշվում է . «Հայտնում ենք, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության էլեկտրոնային կայքը հակերնե
րի կողմից, այդ թվում ադրբեջանցի, չի ենթարկվել հարձակման եւ չի ջարդվել: Կայքում տեղադրված նյութերը որեւէ փոփոխության չեն ենթարկվել»:
Հերքման մեջ նշվում է, որ www.mineconomy.am կայքը մոտ 2 ժամ հասանելի չի եղել օգոստոսի 14-ին` որոշակի տեխնիկական թերությունների հետեւանքով, որոնք կարճ ժամկետում շտկվել են նախարարության մասնագետների կողմից:
Նշված թերությունները, սակայն, ինչպես նշվում է նախարարության հաղորդման մեջ, որեւէ բացասական ազդեցություն չէին կարող ունենալ կայքի այցելուների վրա:

Министерство экономики Армении выступило с официальным опровержением информации о взломе своего сайта азербайджанскими хакерами.
13 августа в пресс-центре «Армат» председатель компании Smart systems Степан Асланян в ходе встречи с журналистами выступил с заявлением о том, что сайт Министерства экономики Армении в ряду других официальных сайтов был взломан в пятницу азербайджанскими хакерами и не восстановлен до дня проведения пресс-конференции.
В частности в официальном заявлении министерства говорится: «Заявляем, что сайт Министерства экономики Армении не подвергался атакам хакеров, в том числе азербайджанских, и не был взломан. Вся информация, размещенная на сайте, осталась без изменения».
В опровержении также отмечается, что 14-го августа сайт www.mineconomy.am в течение двух часов был недоступен из-за некоторых технических неполадок, которые в кротчайшие сроки были устранены специалистами.
Указанные неполадки, как отмечается в сообщении министерства, не могли оказать отрицательного воздействия на посетителей сайта. Официальный сайт Министерства экономики Армении продолжает действовать бесперебойно.