Այսօր վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ կայացած նիստին ՀՀ կառավարությունը որոշում է ընդունել «ՀՀ 2009թ. պետական բյուջեում վերաբաշխում, ՀՀ կառավարության 2008թ. դեկտեմբերի 25-ի թիվ 1573-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու եւ գումար հատկացնելու մասին»: Որոշման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է նրանով, որ բնական աղետների հետեւանքով մի շարք ճանապարհահատվածներ հրատապ վերանորոգման կարիք ունեն, իսկ որոշ օբյեկտների գծով աշխատանքներն անհրաժեշտ է ավարտել 2009թ. ընթացքում:
Մասնավորապես, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությանը 2009թ. երրորդ եռամսյակում կհատկացվի 210 000 հազար դրամ, որի արդյունքում կհիմնանորոգվի Տավուշի մարզի Այգեհովիտ-Վազաշեն-Պառավաքար-Այգեպար ավտոճանապարհի սողանքային հատվածը, կկարգավորվի Ոսկեպար համայնքի շրջանցող ավտոճանապարհի ջրահեռացման համակարգը :
ՀՀ Սյունիքի եւ Տավուշի մարզպետարաններին տրվող հատկացումների շնորհիվ կլուծվեն սողանքային հատվածների ճանապարհամերձ գոտում գտնվող բնակելի տների եւ կառույցների իրացման հետ կապված խնդիրներ եւ այլ հարցեր:

На состоявшемся сегодня заседании в правительстве Армении на котором председательствовал премьер-министр Тигран Саркисян, было принято решение о восстановлении дорог в республике, разрушенных в результате стихийных бедствий. В частности, принятие данного решения обусловлено плохим состоянием дорог и необходимостью срочного завершения работ по ремонту ряда объектов в течение 2009 года.
Для этих целей Министерству транспорта и связи РА в третьем квартале 2009 года будет выделено 210 млн. драмов. На эти средства планируется капитально отремонтировать отрезок дороги Айгеовит-Вазашен-Паравакар-Айгепар Тавушской области. А также будет благоустроена система водоотвода объездной автомагистрали села Воскепар.
Часть выделенных средств также будет направлена в области Сюник и Тавуш, для решения проблем домов, находящихся в оползневой зоне вблизи дорог.