«ԱրմենԹել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը Beeline)գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն գոհ է առաջին կիսամյակում ընկերության ցուցանիշներից: «Ես բավարարված եմ այդ դինամիկայով եւ զարգացման այն մակարդակով, որը ցուցաբերել է ընկերությունը 2009 թվականի երկրորդ եռամսյակում», – ասել է նա:
Գլխավոր տնօրենի խոսքերով, երկրորդ եռամսյակում զուտ գործառնական հասույթն աճել է 7 տոկոսով, 2009 թվականի առաջին եռամսյակի համեմատությամբ, եւ կազմել է շուրջ 18 մլրդ դրամ: Ինչպես նշել է Կլիմկոն, ընկերության կողմից ձեռնարկված մարքեթինգային միջոցառումների արդյունքում, ճգնաժամը փոքր չափով է անդրադարձել ընկերության բաժանորդների վրա: Միջին ամսական տրաֆիկի ցուցանիշը մեկ բաժանորդի հաշվով (MOU), երկրորդ եռամսյակում աճել է ավելի քան 36 տոկոսով, առաջին եռամսյակի համեմատությամբ, միաժամանակ աճել է մեկ բաժանորդի միջին հաշվի մակարդակը` ARPU-ն` 5 հազար դրամ:
Երկրորդ եռամսյակում կազմավորված բաժանորդային բազայի դինամիկան, չնայած ճգնաժամին եւ կոշտ մրցակցային պայմաններին, նույնպես «ուրախություն է պատճառում»: «Մենք ցուցաբերեցինք մեր ակտիվ բաժանորդային բազայի, թե- ոչ մեծ, բայց, այնուամենայնիվ, աճ, որը երկրորդ եռամսյակի արդյունքներով կազմել է 1 տոկոս եւ հասել բջջային բիզնեսի 486 հազար բաժանորդի», – հաղորդել է Կլիմկոն: Այդ առնչությամբ գլխավոր տնօրենը նշել է, որ ի տարբերություն մյուս ընկերությունների, «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն օգտագործում է ակտիվ բաժանորդային բազայի հաշվարկման եռամսյա մեթոդաբանություն:

27 Август 2009 - 16:54 AMT
Генеральный директор ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игорь Климко доволен показателями компании за первое полугодие. «Я удовлетворен той динамикой и тем уровнем развития, который показала компания во втором квартале 2009 года», – сказал он.
По словам гендиректора, чистая операционная выручка о втором квартале возросла на 7% по сравнению с первым кварталом 2009 года и составила порядка18 млрд. драмов. Как отметил Климко, в результате предпринятых компанией маркетинговых мероприятий, кризис в меньшей степени сказался на абонентах компании. «Показатель ежемесячного трафик на одного абонента (MOU) вырос больше чем на 36% во втором квартале по сравнению с первым кварталом, одновременно вырос уровень среднего счета на одного абонента ARPU – 5 тыс. драмов.
Динамика абонентской базы, которая сформировалась во втором квартале, несмотря на кризис и жесткие конкурентные условия «тоже радует». «Мы продемонстрировали небольшой, но рост нашей активной абонентской базы, которая по результатам второго квартала составила 1% и достигла 486 тыс. абонентов мобильного бизнеса», – сообщил Климко. В связи с этим гендиректор заметил, что в отличие от других компаний, ЗАО «АрменТел» использует трехмесячную методику подсчета активной абонентской базы.