29 Օգոստոս 2009 - 10:06 AMT
Օգոստոսի 24-28-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 49.134.975 ԱՄՆ դոլար` 374.82 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 56.302.217 ԱՄՆ դոլար` 376.58 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ1.000.000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 375.90 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումՆԱՍԴԱԿ ՕԷՄԵՔՍ Հայաստան-ում առքուվաճառքի գործարքներ չեն իրականացվել, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
Օգոստոսի 17-23-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 9.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 15.5 մլն ԱՄՆ դոլար:

29 Август 2009 - 10:06 AMT
С 24 по 28 августа на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 49,134,975 долларов США по 374.82 драмов/1 доллар США и продано 56,302,217 долларов США по 376.58 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже 1,000,000 долларов США по 375.90 драмов/1 доллар США
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения не было реализовано сделок по купле-продаже валюты, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.
С 17 по 23 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 9.4 млрд. драм, а долларовых кредитов – 15.5 млн. долларов США.