CONTACT դրամական փոխանցումների եւ վճարումների միջազգային համակարգով Հայաստան փոխանցումների ծավալն ընթացիկ տարվա երկրորդ եռամսյակում աճել է 47 տոկոսով, 2009 թվականի առաջին եռամսյակի համեմատությամբ:
ԱՊՀ երկրների շրջանում CONTACT համակարգով փոխանցումների առումով երկրորդ եռամսյակում առաջատար էր Ուզբեկստանը` 63 տոկոս, նրան հաջորդում է Տաջիկստանը` 53 տոկոս, Մոլդովան` 41 տոկոս, ետ է մնում Ղրղզստանը` 20 տոկոս: Այդ համակարգով ԱՊՀ երկրներ փոխանցումների ծավալի միջին աճը երկրորդ եռամսյակում կազմել է 54 տոկոս, հաղորդում է «ՌՈՒՍԼԱՆԲԱՆԿ»-ի լրատվական ծառայությունը:
2009 թվականի առաջին եռամսյակում հանգուցային ուղղություններով համակարգի մասնաբաժինն այդ երկրներ փոխանցումների ընդհանուր ծավալում կազմել է 23 տոկոս` Ուզբեկստան, 18 տոկոս` Տաջիկստան, 17 տոկոս` Մոլդովա եւ 9 տոկոս` Ղրղզստանն ու Հայաստանը: Երկրորդ եռամսյակում ծավալների աճի միջին ցուցանիշը վկայում է CONTACT համակարգի կայուն վիճակի մասին, որպես ԱՊՀ երկրներ դրամական փոխանցումների շուկայի առաջատարներից մեկը:
Ներկայումս CONTACT քլիրինգային կենտրոնը, մասնակից բանկերի հետ համատեղ, մի շարք միջոցառումներ է անցկացնում, որոնք նպաստում են ցանցի զգալի ընդլայնմանն ու ծառայությունների որակի հետագա բարձրացմանը: Այս ամենը նպաստում է փոխանցումների ծավալների աճին եւ հետխորհրդային տարածությունում համակարգի մասնաբաժնի մեծացմանը:

Объем переводов по Международной системе денежных переводов и платежей CONTACT в Армению во втором квартале текущего года выросли на 47%, по сравнению с первым кварталом 2009 года.
Среди стран СНГ лидером по объему переводов по системе CONTACT во втором квартале был Узбекистан – 63% в, за ним следует Таджикистан – 53%, Молдова – 41%, отстает – Кыргызстан20%. В среднем рост объемов переводов по системе в страны СНГ во втором квартале составил 54%, сообщает пресс-служба АКБ “РУССЛАВБАНК”.
В первом квартале 2009 года доля системы на ключевых направлениях, в общем объеме переводов в эти страны, составила: 23% – Узбекистан, 18% – Таджикистан, 17% – Молдова и по 9% – Кыргызстан и Армения. Средний показатель роста объемов во втором квартале свидетельствует о стабильном положении системы CONTACT как одного из лидеров рынка денежных переводов стран СНГ.
В настоящее время клиринговый центр CONTACT, совместно с банками-участниками, проводит комплекс мероприятий, способствующих значительному расширению сети и дальнейшему повышению качества услуг. Все это способствует росту объемов переводов и наращиванию доли системы на постсоветском пространстве.