Ռուսական գազը Հայաստան է առաքվում նույն ծավալով, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են ասել «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի մամլո ծառայությունում: «Վրաստանից ռուսական գազը ստացվում է առանց ընդհատումների եւ նույն ծավալով»,-ասել է ընկերության մամալո ծառայության ներկայացուցիչը: Թղթակցի այն հարցին, թե արդյոք վրացական ընկերությունը չի տեղեկացրել կամ չի զգուշացրել դրա մասին, մամլո ծառայությունում ասել են, որ դրա անհրաժեշտությունը չկա:
Ռուսական ԶԼՄ-ները հաղորդում են, որ Ինգուշեթիայում վնասվել է Մոզդոկ-Թբիլիսի մայրուղային գազատարը: «Մոզդոկ-Թբիլիսի» գազամուղը միացնում է Ռուսաստանն ու Անդրկովկասը, որով ռուսական գազը առաքվում է Վրաստան ու Հայաստան:
Ընկերության մամլո ծառայության ներկայացուցիչը կարծիք է հայտնել, որ, հավանաբար, դա փոքր վթար է, որը կվերացվի:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն մենաշնորհային իրավունք ունի Հայաստանի ներքին շուկայում ռուսական բնական գազի առաքման ու բաշխման հարցում: Գազը Հայաստան է առաքվում տարանցիկ ճանապարհով` Վրաստանի տարածքով:

1 Сентябрь 2009 - 11:00 AMT
Российский газ в Армению поступает в том же объеме, сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе ЗАО “АрмРосгазпрома”. «Из Грузии российский газ к нам поступает без перебоев и в том же объеме», – сказал представитель пресс-службы компании. На вопрос корреспондента о том, не поступало ли какого-либо предупреждения или уведомления со стороны грузинской компании, в пресс-службе ответили, что в этом нет необходимости.
Российские СМИ сообщают, что в Ингушетии произошел прорыв магистрального газопровода Моздок-Тбилиси. Газопровод “Моздок-Тбилиси” соединяет Россию и Закавказье, по нему российский газ поставляется в Грузию и в Армению.
Представитель пресс-службы “АрмРосгазпрома” выразил мнение, что по всей вероятности это небольшая авария, которая будет устранена.