2 Սեպտեմբեր 2009 - 10:42 AMT
«ԱրմենԹելը» Հայաստանի աշակերտների համար մասնագիտական կողմնորոշման վերաբերյալ բաց դասընթացներ կանցկացնի
Նոր ուսումնական տարվա կապակցությամբ «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է նոր ծրագրի մեկնարկի մասին: Ծրագրի շրջանակներում կանցկացվեն մասնագիտական կողմնորոշման բաց դասեր հայաստանյան դպրոցների 9-11րդ դասարանների աշակերտների համար: Ընկերության ղեկավարները եւ Beeline կորպորատիվ համալսարանի ուսուցիչները կպատմեն ավագ դասարանցիներին ընկերության այնպիսի ստորաբաժանումների աշխատանքի մասին, ինչպիսիք են մարքեթինգը, ֆինանսները, տեխնիկական բլոկը, կներկայացնեն այդ ստորաբաժանումների միջեւ համագործակցության առանձնահատկությունները:
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն բոլոր դպրոցների տնօրեններին հորդորեց Ընկերություն ներկայացնել մասնակցության հայտեր: «Մենք ուրախ կլինենք բացելու Beeline Հայաստան կորպորատիվ համալսարանի դռները հայ դպրոցականների առջեւ: Վստահ եմ, որ այն, ինչ պատանիները կլսեն եւ կտեսնեն Հայաստանի խոշորագույն հեռահաղորդակցական ընկերության ներսում, կօգնի նրանց կողմնորոշվել եւ ճիշտ ընտրել ապագա մասնագիտությունը», – ասաց նա:
Ինչպես նշեց հայաստանյան Beeline համալսարանի ղեկավար Նանա Հովհաննիսյանը, դպրոցականների համար կմշակվի դասընթացների հատուկ ծրագիր, որը հաշվի կառնի նրանց ցանկություններն ու հետաքրքրությունները: «Մեր նպատակն է ավագ դասարանների աշակերտներին օգնել լավագույնս պատկերացնել իրենց հետագա կյանքը եւ մասնագիտությունը»,- ասաց նա:
Ծրագրում մասնակցելու համար դպրոցները կարող են հայտեր ներկայացնել «ԱրմենՏել» ընկերություն մինչեւ սեպտեմբերի 18` Երեւան, Ահարոնյան 2 հասցեով կամ էլեկտրոնային փոստով [email protected] Մասնագիտական կողմնորոշման դասընթացները կմեկնարկեն 2009 թ. հոկտեմբերին: Յուրաքանչյուր դասի տեւողությունը կկազմի 2 ժամ:

С началом нового учебного года ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о старте программы открытых занятий по профессиональной ориентации учащихся 9-11-ых классов общеобразовательных школ Армении. Топ – менеджеры компании и тренеры корпоративного университета Beeline – Армения расскажут старшеклассникам о том, чем занимаются такие подразделения компании, как маркетинг, финансы, технический блок и другие, как взаимодействуют структуры внутри компании и как функционирует телекоммуникационный оператор в целом.
Генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко призвал все заинтересованные школы представить в компанию заявки на участие. В частности гендиректор сказал: «Мы будем рады открыть двери корпоративного Университета Beeline –Армения перед армянскими школьниками. Убежден, что увиденное и услышанное в стенах крупнейшего телекоммуникационного оператора Армении поможет юношам и девушкам сориентироваться в непростом деле – выборе будущей профессии».
В частности, руководитель корпоративного университета Beeline (Армения) Нана Оганесян отметила, что занятия для школьников будут проведены по особой схеме, учитывающей пожелания школьников и их интересы в конкретных областях профессиональной деятельности. «Наша цель – помочь старшеклассникам как можно полнее представить себе взрослую жизнь и развитие своей дальнейшей карьеры», – сказала она.
Заявки от школ на участие в программе будут приниматься компанией «АрменТел» до 18 сентября по адресу Агароняна 2 , или по электронному адресу [email protected]. Начало занятий по профориентации намечено на октябрь 2009. Длительность занятий составит два часа, сообщает пресс-служба компании «АрменТел».