3 Սեպտեմբեր 2009 - 12:28 AMT
Fruitfull Armenia-ն երկարացրեց Fruitfull-տաղանդի մրցանակաբաշխությանը մասնակցության հայտեր ներկայացնելու ժամկետը
Fruitfull Armenia ընկերությունը երկարացրեց Fruitfull-տաղանդի մրցանակաբաշխությանը մասնակցության հայտեր ներկայացնելու ժամկետը, որը հայտարարվել էր 40 օր` 2009թ. մայիսից մինչեւ 2009թ. հոկտեմբերի 16-ը: Այս մասին հինգշաբթի օրը լրագրողներին հայտնեց Fruitfull Armenia ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Աննա Քրիստինե Շիրինյանը: Նրա խոսքերով, ընկերությունը արդեն ստացել է 57 աշխատանք եւ շուրջ 100 մրցանակաբաշխությանը մասնակցելու հայտ, բացի այդ ընկերությունը ստացել էր բազմաթիվ նամակներ ու հեռախոսազանգեր հայտերի ընդունման ժամկետը երկարացնելու խնդրանքով: «Հյուսիսային համալսարանների ուսանողները ամառային արձակուրդի մեջ են, այդ պատճառով մենք որոշեցինք երկարացնել հայտեր ներկայացնելու ժամկետները», – նշեց նա:
Իր հերթին, Fruitfull խմբի մամլո քարտուղար Գեւորգ Աբրամյանը ավելացրեց, որ մրցանակաբաշխության հայտարարման սկզբից ընկերության առաջ կանգնեցին երկու կարեւորագույն խնդիր` ընկերությունը իր վրա չի վերցնում մտավոր սեփականության իրավունքի պաշտպանման պարտականությունը եւ բացի այդ ընկերությունը պարտավորվում է Հայաստան հասցնել հաղթողին, որտեղ էլ նա գտնվի: Մրցանակաբաշխության հաղթողը կբերվի Հայաստան, նույնիսկ եթե նա Անտարկտիդայում բնակվի»,- հավատացրեց նա:
Մայիսի 7-ին Fruitfull Armenia ընկերությունը մրցանակաբաշխություն հայտարարեց նորարարությունների առաջարկներ 4 ոլորտներում` գյուղատնտեսական եւ ագրոարդյունաբերական արտադրական, մարքեթինգ առեւտուր, ֆինանսներ, ինֆրակառույց:
Մրցանակաբաշխությանը կարող են մասնակցել18-30 տարեկան հայ երիտասարդության ներկայացուցիչները աշխարհի ցանկացած մասից: Մրցանակաբաշխության շրջանակներում նախատեսված է 21 մրցանակ, որտեղ գլխավոր անվանակարգը կլինի «Fruitfull Armenia Ոսկե մրցանակը», որի հաղթողը կստանա 3 մլն դրամ, ինչպես նաեւ նոութբուք:
Մնացած մասնակիցների համար նախատեսված է 3 մրցանակային անվանակարգ, որոնցից առաջինի հաղթողը կստանա 750 հազար դրամ եւ նոութբուք, երկրորդ տեղը` 300 հազար դրամ եւ նոութբուք, երրորդի համար` նոութբուք:
Մրցանակաբաշխությանը մասնակցել ցանկացողները պետք է գրանցվեն www.fafarmenia.org կայքում:
Մրցանակաբաշխության կազմակերպիչն է Fruitfull Armenia ընկերությունը` «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ, «Թիերաս դե Արմենիա» ՓԲԸ, «Հայաստան` միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ, «Էյ Դի-Էֆ Շոպս» ՓԲԸ աջակցությամբ:

3 Сентябрь 2009 - 12:28 AMT
Компания Fruitfull Armenia продлила сроки подачи заявок на участие в конкурсе «Fruitful-талант», который был объявлен в мае 2009 года, на 40 дней – до 16 октября 2009 года. Об этом сообщила журналистам в четверг главный исполнительный директор компании Fruitfull Armenia Анна Кристина Ширинян. По ее словам, компания уже получила 57 работ и порядка 100 заявок на участие в конкурсе, вместе с тем в компанию поступили письма и многочисленные звонки с просьбой, продлить сроки подачи заявок. «Студенты многих северных университетов сейчас находятся на отдыхе, этот летний период считается наиболее пассивным, в связи с чем компания приняла решение о продлении сроков подачи заявок на участие в конкурсе», – отметила она.
В свою очередь, пресс-секретарь группы Fruitfull Геворг Абрамян добавил, что со времени объявления конкурса, перед компанией встали два важнейших вопроса: компания не берет на себя обязанность по защите прав интеллектуальной собственности работ участников, кроме этого, компания обязывается доставить победителя конкурса, где бы тот не находился. «Недавно в компанию поступило письмо о том, что армянин из Кипра хочет принять участие в конкурсе, но не может приехать. Мы доставим победителя конкурса хоть с самой Антарктиды», – заверил он.
7 мая компания Fruitfull Armenia объявила конкурс инновационных предложений по четырем сферам – сельское хозяйство и агропромышленное производство, торговля и маркетинг, финансы, инфраструктура.
В конкурсе смогут принять участие представители армянской молодежи в возрасте от 18 до 30 лет из любого уголка мира. В рамках конкурса предусмотрен 21 приз, где главной номинацией станет «Золотой приз Fruitfull Armenia», победитель в которой получит 3 млн. драмов, а также ноутбук в подарок.
Для остальных участников предусмотрено три призовых номинации, победители в первой из которых получат 750 тыс. драмов и ноутбук, за второе место – 300 тыс. драмов и ноутбук, а за третье – ноутбук.
Желающие принять участие в конкурсе должны зарегистрироваться на сайте www.fafarmenia.org .
Организатором конкурса является компания Fruitfull Armenia, при содействии ЗАО «Конверсбанк», ЗАО «Тиерас де Армения», ЗАО «Армения – международные аэропорта», ЗАО «Эй-Ди-Эф Шопс».