ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար իրականացվող «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում եզրափակիչ այցով եղավ Տավուշի մարզում
«Ամառային ներշնչանք» նախագծինպատակըՀայաստանի մարզերում երիտասարդ տաղանդների բացահայտումն էր եւ խրախուսումը: Տաղանդաշատ եւ օժտված երեխաները մեզ հետ կիսեցին իրենց ստեղծագործության եւ գեղարվեստական երեւակայության հրաշալի արգասիքը: Երգը, պարը, դրամատիկ, նկարչական, լուսանկարչական, ասեղնագործական եւ այլ ոճերի աշխատանքները` բոլորը թեմատիկորեն կապված էին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հետ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «Ամառային ներշնչանք» նախաձեռնությունը մեզնից յուրաքանչյուրին ապացուցեց, որ Հայաստանը մեծ ներուժ ունի: Մեր երեխաները դաստիարակվել են արվեստով եւ արհեստով եւ ստեղծագործելն արդեն նրանց արյան մեջ է, ինչն էլ բացահայտվեց մարզեր կատարած մեր այցերի ժամանակ: Մենք պետք է ընդունենք այս մարտահրավերը եւ պետք է օգնենք նրանց ունենալու լուսավոր ապագա»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Տավուշում կազմակերպված միջոցառումները եզրափակում են Հայաստանի մարզերում գործող մշակույթի տների եւ գեղագիտական դպրոցների աշակերտների համար «Ամառային ներշնչանք» նախագծի շրջանակներում անցկացված ցուցահանդես-մրցույթները, սակայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի երեխաներին խոստանում է ուրախության նորանոր պահեր մոտ ապագայում եւս:

Армянский сотовый оператор компания ВиваСелл-МТС в рамках проекта «Летнее вдохновение» – выставки-конкурса работ учащихся Домов культуры и эстетических центров Армении, с заключительным визитом побывала в Тавуше.
Проект «Летнее вдохновение» был инициирован с целью выявления и продвижения творческого потенциала одаренных детей регионов Армении. Жанрово работы включали народные танцы, вокал, живопись, вышивку, драматическое искусство, ремесла и фотографию и были тематически связаны с брэндом ВиваСелл-МТС.
«Проект «Летнее вдохновение» инициированный ВиваСелл-МТС доказал, что Армения имеет большой потенциал. Наши дети воспитывались на искусстве и культуре – это у них уже в крови, и мы увидели это во время наших визитов в регионы. Мы должны принять этот вызов и должны помочь им, чтобы их будущее было светлым», – заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Мероприятия в рамках проекта «Летнее вдохновение» в Тавуше стали заключительными для учащихся Домов культуры и эстетических центров Армении, однако ВиваСелл-МТС обещает детям Армении много минут радости также в ближайшем будущем.