5 Սեպտեմբեր 2009 - 07:18 AMT
Օգոստոսի 28-ից սեպտեմբերի 4-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 67,168,031 ԱՄՆ դոլար` 375.00 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, եւվաճառվել 85,621,843 ԱՄՆ դոլար` 376.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 9,050,000 ԱՄՆ դոլարի առք-վաճառք` 374.37 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 27,160,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 376.86 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 24-30-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 8.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 27.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 28 августа по 4 сентября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 67,168,031 долларов США по 375.00 драмов/1 доллар США и продано 85,621,843 долларов США по 376.81 драмов/доллар США.
В то же время на межбанковском рынке сделок по купле-продаже на общую сумму 9,050,000 по 374.37 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 27,160,000 долларов США по 376.86 драмов/1 доллар США.
С 24 по 30 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 8.9 млрд. драм, а долларовых кредитов – 27.2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.