2009թ, սեպտեմբերի 1-ի դրությամբ «Յունիբանկի» հաճախորդների թիվը գերազանցել է 90 000-ը, ինչը թույլ է տալիս խոսել բանկի, որպես սոցիալապես նշանակալի ֆինանսավարկային հաստատության մասին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Բացի հիմնական հաճախորդների նշված թվից, տարեկան «Յունիբանկը» սպասարկում է «Յունիստրիմ» դրամային փոխանցումների համակարգից օգտվող շուրջ 2600-3000 հաճախորդների: Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, հաշվի առնելով հաճախորդների բազմաթիվ ցանկությունները, ամառվանից «Յունիբանկն» անցել է աշխատանքի նոր ռեժիմի, սպասարկումը սկսելով առավոտյան ժամը 9:15-ից:
Այսօրվա դրությամբ, «Յունիբանկը» 31 բաժանմունք ունի, որոնք միացած են համակարգին online: Դրա շնորհիվ հաճախորդները հնարավորություն ունեն բանկային գործարքները կատարել բանկի ցանկացած բաժանմունքում, անկախ սպասարկման սկզբնական հասցեից:

5 Сентябрь 2009 - 07:50 AMT
По состоянию на 1 сентября 2009 года число клиентов “Юнибанка” превысило 90 тысяч, что позволяет говорить о банке как о социально значимом финансово-кредитном учреждении, сообщает пресс-служба банка.
Кроме указанного числа основных клиентов ежедневно “Юнибанк” обслуживает 2600-3000 пользователей системы денежных переводов “Юнистрим”. Как отмечается в сообщении, что с учетом многочисленных пожеланий клиентов, с лета “Юнибанк” перешел на новый режим работы, начиная обслуживание с 9:15 утра.
На сегодняшний день “Юнибанк” имеет 31 филиал, подключенных к системе online. Благодаря этому клиенты банка имеют возможность осуществлять банковские сделки в любом филиале банка, вне зависимости от первоначального адреса их обслуживания.