8 Սեպտեմբեր 2009 - 08:12 AMT
«Սթար» ընկերությունը ցանցի վերակազմակերպման ծրագրի շրջանակներում, որը ենթադրում է նպատակաուղղվածություն գնորդների պահանջների առավելագույն բավարարմանը, անց է կացրել վերլուծություն, որի համաձայն, մարդկանց 90 տոկոսը գների ընդունելի մակարդակը չափազանց կարեւոր գործոն է համարում ամենօրյա սպառման ապրանքներ գնելիս:
«Հաշվի առնելով այդ գործոնը` «Սթարը» որոշում է կայացրել նոր գնային ռազմավարությամբ համալրել իր փրոմոակտիվությունը», – տեղեկացրել է «Սթարի» կոմերցիոն տնօրեն Նարինե Ավետիսյանը: Նրա խոսքերով, ի լրումն կանոնավոր գնային ակցիաների` ցանցի սուպերմարկետների աշխատանքում ներդրվել է հատուկ փրոմո-ծրագիր` «Միշտ ցածր գին» անվանումով: Դրա էությունն առաջարկվող ապրանքատեսականու գների մշտական եւ հետեւողական պահպանումն է միջին շուկայականից ցածր մակարդակում: Ռազմավարության հիմք են դարձել զանգվածային սպառման հիմնական ապրանքների 120 անվանումներ` սպառողական զամբյուղում ներառված սոցիալապես նշանակալի եւ բրենդային ապրանքներ, որոնք «Սթարի» գնորդների շրջանում առավել ժողովրդականություն վայելող եւ պահանջված ապրանքներ են: «Նման համակարգի շնորհիվ յուրաքանչյուր ընտանիք մեզ մոտ կգտնի իր ապրանքը, որը համապատասխանում է իր պահանջներին եւ հնարավորություններին», – ընդգծել է Ն. Ավետիսյանը:
Հիշեցնենք, որ «Սթար» ընկերությունն արդեն ավարտել է միջազգային ստանդարտների հիման վրա բիզնեսի լայնածավալ վերակազմակերպմանը նպատակաուղղված աշխատանքների մի մասը` զարգացման նոր որակական մակարդակի ապահովման նպատակով, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:

8 Сентябрь 2009 - 08:12 AMT
Крупный ритейлер Армении – компания «Стар» в рамках программы по реорганизации сети, предполагающей нацеленность на максимальное удовлетворение запросов покупателей, провела анализ, согласно которому более 90% людей считают приемлемый уровень цен крайне важным фактором при покупке товаров повседневного спроса. Об этом говорится в сообщении, предоставленном компанией.
«Учитывая этот фактор, мы приняли решение пополнить свою активность новой ценовой стратегией», – сказала коммерческий директор «Стар» Нарине Аветисян. По ее словам, в дополнение к регулярным ценовым акциям, в работу супермаркетов сети внедрена специальная программа под названием «Всегда низкие цены». Ее суть состоит в постоянном и последовательном поддержании цен на предлагаемый ассортимент товаров на уровне ниже среднерыночного. Основой стратегии стали 120 ключевых товаров массового потребления – социально значимые товары, входящие в потребительскую корзину и товары-бренды из числа самых популярных и востребованных покупателями «Стар» товаров. «Благодаря такой системе, каждая семья найдет у нас свой товар, соответствующий потребностям и финансовым возможностям», – подчеркнула Аветисян.
Компания «Стар» уже завершила часть работ по масштабной реорганизации бизнеса на основе международных стандартов, с целью обеспечения качественно нового уровня развития.