«Ռենեսանս կապիտալ» ներդրումային ընկերության գլխավոր տնօրեն, «Ռենեսանս ներդրումների կառավարում» վարչության նախագահ Ռուբեն Աղանբեգյանը նշանակվել է «Ռենեսանս կապիտալ» ներդրումային ընկերության նախագահ, հաղորդում է rcb.ru-ն:
Աղանբեգյանի նշանակումը ուղեկցվում է ներդրումային ընկերության շրջանակներում նրա լիազորությունների ու գործառնությունների զգալի ընդլայնմամբ: Դա, առաջին հերթին, կապված է վերջին տարում շուկայում տեղի ունեցած լուրջ փոփոխությունների հետ: Ներկայումս ներդրումային ընկերության գլխավոր շեշտը դրվելու է հաճախորդների հարաբերությունների հզորացման եւ նոր բիզնեսի ներգրավման գործում արդյունավետության բարձրացման վրա:
Մեկնաբանելով այս նշանակումը` «Ռենեսանս գրուպի» վարչության նախագահ Սթիվեն Ջենինգսն ասել է. «Վերջին տարիներին Ռուբեն Աղանբեգյանը գլխավորել է խմբի ամենահաջողակ ստորաբաժանումներից մեկը` ներդրումային-բանկային բիզնեսը ՌԴ-ում: Հիմնականում նման հաջողությունը բացատրվում է Աղանբեգյանի անձնական ներդրմամբ: Նրա բազմամյա փորձը կնպաստի Խմբի ծառայությունների վաճառքի նոր մոդելի ձեւավորմանն ու «Ռենեսանս կապիտալի» հաճախորդային բիզնեսի բարձրացմանը նոր մակարդակի»:
Ռ.Աղանբեգյանը «Ռենեսանս կապիտալի» տնօրենն էր ՌԴ գծով 2007 թվականից ի վեր: 2009թ. հունվարին նա նշանակվել է «Ռենեսանս ներդրումների կառավարում» վարչության նախագահ: Աղանբեգյանը կպահպանի այդ պաշտոնը:

8 Сентябрь 2009 - 17:45 AMT
Генеральный директор ИК “Ренессанс Капитал”, председатель правления “Ренессанс управление инвестициями” Рубен Аганбегян назначен президентом ИК “Ренессанс Капитал”, сообщает rcb.ru.
Назначение Аганбегяна сопровождается существенным расширением его полномочий и функционала в рамках инвестиционной компании. Это связано, в первую очередь, с серьезными изменениями, произошедшими на рынке за последний год. Главный акцент инвестиционной компании в настоящий момент – это усиление клиентских отношений и повышение эффективности в привлечении нового бизнеса.
Комментируя это назначение, Председатель Правления «Ренессанс Групп» Стивен Дженнингс сказал: «В последние годы Рубен Аганбегян возглавлял одно из самых успешных подразделений Группы – инвестиционно-банковский бизнес в России. Во многом такой успех объясняется личным вкладом Рубена. Его многолетний опыт в инвестиционно-банковском бизнесе, приобретенный в последнее время опыт в управлении активами, а также уникальный опыт работы с крупнейшими клиентами Группы будут способствовать формированию новой модели продаж услуг Группы и выходу клиентского бизнеса «Ренессанс Капитала» на новый уровень».
Рубен Аганбегян занимает должность Генерального Директора ИК «Ренессанс Капитал» по России с 2007 года. В январе 2009 года он был назначен Председателем Правления «Ренессанс Управление Инвестициями». Г-н Аганбегян сохранит за собой данную должность.