ՎՏԲ-Հայաստան բանկը հայտարարում է դրամային փոխանցումների խոշորագույն միջազգային համակարգերից մեկի` MoneyGram համակարգի հետ համագործակցություն սկսելու մասին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, 2009թ. սեպտեմբերի 9-ից ի վեր ՎՏԲ-Հայաստան բանկի բոլոր 78 բաժանմունքներում հնարավոր կլինի ստանալ եւ կատարել դրամային փոխանցումներ աշխարհի ցանկացած կետ` MoneyGram համակարգով:
«Այսօր ՎՏԲ-Հայաստան բանկը իր հաճախորդներին է տրամադրում դրամային փոխանցումների ռուսական եւ հայկական համակարգերի մեծ ընտրություն: Մենք ուրախ ենք համագործակցել MoneyGram-ի հետ եւ վստահ ենք, որ մեր հաճախորդները բարձր են գնահատում տրամադրվող ծառայությունների արագությունն ու որակը»,-ասել է բանկի մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արեն Ափիկյանը:
Ինչպես նշել է ՌԴ-ում եւ ԱՊՀ երկրներում MoneyGram-ի տարածաշրջանային տնօրեն Պյոտր Գնատյուկը, «MoneyGram-ը հնարավորություն է տալիս առավելագույն սեղմ ժամկետում, հուսալի եւ հարմարավետ կերպով դրամ ստանալ եւ փոխանցել աշխարհի ցանկացած կետ: «Մենք հաճույքով ենք համագործակցում ՎՏԲ խմբի հետ Ուկրաինայում, Վրաստանում, իսկ այժմ նաեւ Հայաստանում: Բոլոր երկրներում ՎՏԲ-ն առաջարկում է բարձր չափանիշներ եւ սպասարկման բարձր մակարդակ իր հաճախորդների համար: Մենք ուրախ ենք սատարել Ռուսաստանում, Ամերիկայում, Ֆրանսիայում եւ աշխարհի այլ երկրնրում գտնվող խոշոր հայ համայնքներին եւ այդպիսով միավորել ընտանիքներ, մերձեցնել հարազատներին ու բարեկամներին այս բարդ ժամանակներում»,-ասել է նա:
MoneyGram համակարգը դրամի ստացման եւ փոխանցման կետերի լայն ցանց ունի` շուրջ 180 000 կետ եւ գործակալություն աշխարհի 190 երկրներում, բոլոր աշխարհամասերում:
Նախօրեին ՀՀ Կենտրոնական բանկի Խորհրդի նիստում որոշվել է հնարավորություն տալ ՎՏԲ-Հայաստան բանկին մասնակցել MoneyGram դրամային փոխանցումների միջազգային համակարգին:

9 Сентябрь 2009 - 15:28 AMT
Банк ВТБ (Армения) объявляет о начале сотрудничества с одной из крупнейших международных систем денежных переводов – MoneyGram, сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, начиная с 9 сентября 2009 г. во всех 78 филиалах Банка ВТБ (Армения) можно будет получать и отправлять денежные переводы в любую точку мира по системе MoneyGram.
«Сегодня Банк ВТБ (Армения) предоставляет своим клиентам большой выбор услуг российских и армянских систем денежных переводов. Мы рады сотрудничеству с MoneyGram и уверены, что наши клиенты высоко оценят скорость и качество предоставляемых услуг», – сказал директор департамента развития розничного бизнеса банка Арен Апикян.
Как отметил региональный директор MoneyGram в России и странах СНГ Петр Гнатюк, «MoneyGram предоставляет возможность получить и отправить деньги по всему миру максимально быстро, удобно и надежно. «Нам приятно сотрудничать с группой ВТБ в Украине, в Грузии, а теперь и в Армении. Во всех странах ВТБ предлагает высокие стандарты и уровень обслуживания для своих клиентов. Мы рады поддерживать большую армянскую диаспору в России, Америке, Франции, других странах и, таким образом, соединять семьи, делать ближе родных и близких в это непростое время», – сказал он.
Система MoneyGram имеет широкую сеть пунктов отправки и выдачи денег – свыше 180000 пунктов и агентов в 190 странах мира, на всех континентах.
Накануне на заседании Совета Центрального банка Армении было принято решение о предоставлении возможности Банку ВТБ (Армения) участвовать в международной системе денежных переводов Money Gram.