Հինգշաբթի օրը կայացած կառավարության նիստոմ հաստատվեց Հայաստան ժամանող պաշտոնական պատվիրակությունների ընդունելության հետ կապված ծախսերի չափը:
Հայաստանի ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանի հայտարարության համաձայն, տվյալ անհրաժեշտությունը առաջացավ այն պատճառով, որ վերջին ժամանակի ընթացքում, վարչությունների կողմից տարբեր հայտեր են ներկայացվում պատվիրակությունների ընդունելության ծախսերի վերաբերյալ:
Դավթյանը նշեց, որ սահմանված ծախսերի չափը կապված հյուրերի ընդունելության հետ չի տարածվի այն պատվիրակությունների վրա, որոնք ժամանում են Հայաստան նախագահի, վարչապետի եւ ԱԳՆ նախարարի հրավերով:

10 Сентябрь 2009 - 10:26 AMT
На заседании правительства РА в четверг был утвержден размер расходов на прием официальных делегаций, прибывающих в Армении.
Как сообщил министр финансов Армении Тигран Давтян, данная необходимость возникла в связи с тем, что за последнее время от ведомств подаются различные заявки на компенсацию расходов по приему делегаций.
Вместе с тем Давтян отметил, что установленные размеры расходов по приему гостей не будут распространятся на прием делегаций, прибывающих в Армению по приглашению президента, премьер-министра и главы МИД страны.