Երեւանի կոնյակի գործարանի մաքուր շահույթը 2008-2009 ֆինանսական տարում կազմել է 17 մլրդ դրամ, լրագրողներին է ասել գործարանի գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանը: Ըստ նրա, ընդհանուր առմամբ արդյունքները, որ այս ընթացքում ցույց է տվել գործարանը, չնայած ֆինանսատնտեսական ճգնաժամին, դրական են: «Մեզ հաջողվեց պահպանել արտադրության ցուցանիշներն անցյալ տարվա մակարդակի վրա` 4 մլն լիտր, բարձրացնել ընկերության շահույթը 14 տոկոսով, պահպանել արտահանման ծավալները եւ նույնիսկ մի փոքր աճ գրանցել»,-ասել է նա:
Միեւնույն ժամանակ, ըստ Գրիգորյանի, չգնաժամը չրջանցեց նաեւ կոնյակի գործարանը: «Ընկերությանը չհաջողվեց հասնել 18 տոկոս աճի, որը նախատեսված էր բյուջեով: Բացի այդ, 2009-2010 ֆինանսական տարվա առաջին երկու ամիսներն, որը մեզ մոտ սկսվում է հուլիսի 1-ից, արդեն 50 տոկոս անկում է գրանցվել»,-ասել է նա:

10 Сентябрь 2009 - 14:13 AMT
Чистая прибыль Ереванского коньячного завода за 2008-2009 финансовый год составила 17 млрд. драмов, сообщил журналистам на пресс-конференции в четверг исполнительный директор завода Ара Григорян. По его словам, в целом итоги, которые показал завод за этот период, несмотря на финансово-экономический кризис положительны. «Нам удалось сохранить показатели производства на уровне прошлого года – 4 млн. литров, повысить прибыль компании на 14%, сохранить объемы экспорта и даже зарегистрировать небольшой рост», – сказал он.
Вместе с тем, по словам Григоряна, кризис не обошел стороной и ЕКЗ. «Компании не удалось достичь 18% роста, заложенного бюджетом. Помимо этого, в компании за первые два месяца 2009-2010 финансового года, который у нас начинается с 1-ого июля, уже зафиксирован 50%-ый спад», – отметил он.