12 Սեպտեմբեր 2009 - 07:31 AMT
ՏՏ ոլորտի ձեռնարկությունների ղեկավարների «առանց փոխկապների» հանդիպումն անցնում է Աղվերանում: Այս անգամ քննարկման առանցքային թեման կլինի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառությունը կրթության ոլորտում:
Ինչպես հայտնի է դարձել PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, Synopsys-Հայաստան ընկերությունն այսօր կայանալիք միջոցառման շրջանակներում հայ հանրությանը կներկայացնի միկրոէլեկտրոնիկայի ուսումնասիրման ոլորտի իր կրթական ծրագիրը:
ՏՏ ոլորտի ձեռնարկությունների ղեկավարների «առանց փոխկապների» հանդիպումները տեղի են ունենում տարին մի քանի անգամ` Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախաձեռնությամբ, ՏՏ ոլորտի առավել ակտուալ հարցերը քննարկելու, համատեղ նախագծեր մշակելու, եւ անհրաժեշտության դեպքում ՀՀ կառավարությանը առաջարկություններ ներկայացնելու նպատակով:

Встреча «без галстуков» руководителей предприятий IT сферы проходит в армянском курортном городке Агверан. На этот раз ключевой темой обсуждения станут вопросы образования с применением в них информационных технологий.
Как стало известно корреспонденту PanARMENIAN.Net компания Synopsys Армения на сегодняшнем мероприятии представит армянской общественности образовательную программу по изучению микроэлектроники.
Встречи «без галстуков» руководителей предприятий IT сферы проходят несколько раз в год по инициативе Союза предприятий информационных технологий (UITE) с целью обсуждения наиболее актуальных вопросов IT сферы на данный промежуток времени, организации совместных проектов и, при необходимости, представление предложений правительству РА.