15 Սեպտեմբեր 2009 - 10:47 AMT
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ը ծրագրում է 2010 թվականին մեծ ներդրումներ կատարել դեբիտորական քարտերի ներմուծման համար: Այդ մասին նոր ծառայության շնորհանդեսի ընթացքում լրագրողներին հայտարարել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Թիմ Սլեյթերը: «Գալիք տարում բանկի հիմնական ներդրումները կիրականացվեն քարտերի ոլորտում: Մենք ծրագրում ենք մեր հաճախորդներին դեբիտորական քարտեր տրամադրել», – ասել է նա:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի խոսքերով, 2010 թվականին կթողարկվի շուրջ 20 000 դեբիտորական քարտ:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան ՓԲԸ-ն առաջին միջազգային բանկն է Հայաստանում, որը բացվել է 1996 թվականին: Բանկի բաժնետոմսերի 70 տոկոսը պատկանում է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկին, իսկ մնացած 30 տոկոսը սփյուռքահայ ներդրողներին: Բանկը Երեւանում ունի 9 մասնաճյուղ եւ գրասենյակ, ինչպես նաեւ 46 բանկոմատ:

15 Сентябрь 2009 - 10:47 AMT
HSBC Банк Армения планирует в 2010 году осуществить большие инвестиции для внедрения дебиторских карт. Об этом в ходе презентации новой услуги заявил журналистам главный исполнительный директор «HSBC Банк Армения» Тим Слейтер. «В следующем году основные инвестиции банка будут реализованы в сфере карточек. Мы планируем предоставлять нашим клиентам дебиторские карточки», – сказал он.
По словам главного исполнительного директора «HSBC Банк Армения», в 2010 году будет выпущено порядка 20 000 дебиторских карточек.
ЗАО «HSBC Банк Армения»  стал первым международным банком, зарегистрированным в Армении. Банк был зарегистрирован в 1996 году. HSBC Bank plc. владеет 70% пакета акций HSBC Банка Армения, а 30% акций принадлежат зарубежным армянским инвесторам. У банка функционирует 9 филиалов в Ереване, а также 46 банкоматов.