15 Սեպտեմբեր 2009 - 12:21 AMT
Այսօր Մոսկվայում տեղի է ունենալու ԱՊՀ անդամ երկրների ֆինանսների նախարարների մշտապես գործող խորհրդակցության երրորդ նիստը, որին մասնակցելու նպատակով Մոսկվա է մեկնել ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը, հաղորդում է Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 15-ին կայանալիքնիստում մասնակիցները կքննարկեն ԱՊՀ երկրների կառավարությունների դիրքորոշումները միջազգային ֆինանսական ճգնաժամի բացասական հետեւանքների հաղթահարման ուղիների վերաբերյալ: Նիստի ընթացքում կհստակեցվի այն միասնական դիրքորոշումը, որով ԱՊՀ երկրները հանդես կգան սեպտեմբերի 24-25-ը ԱՄՆ Պիտսբուրգ քաղաքում (ԱՄՆ) կայանալիք «G-20»-ի անդամ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովում:

15 Сентябрь 2009 - 12:21 AMT
Министр финансов Армении Тигран Давтян отправился в Москву для участия в третьем  заседании постоянно действующего совещания министров финансов стран-членов СНГ, сообщает пресс-служба министерства.
На заседании будут обсуждены вопросы о предложениях государств СНГ по совместным мерам по преодолению негативных последствий мирового финансового кризиса и о согласовании совместных подходов по преодолению негативных последствий мирового финансового кризиса к предстоящему саммиту «Группы 20-ти» в Питтсбурге (США) 24–25 сентября 2009 года.