Դրամական փոխանցումների «Յունիստրիմ» համակարգի շրջանառությունը Հայաստանում այս տարվա հունվար-օգոստոսին կազմել է ավելի քան 329 մլն դոլար, հաղորդում է «Յունիբանկ» ՓԲԸ հասարակայնության հետկապերի ծառայությունը:
Հաղորդման համաձայն, արտերկրից դեպի Հայաստան կատարված փոխանցումների ծավալը հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել է մոտ 295 մլն դոլար, իսկ Հայաստանից դեպի արտերկիր` 34 մլն դոլար: Փոխանցումների 60%-ից ավելին կատարվել է ԱՄՆ դոլարով, մոտ 30%-ը` ռուսական ռուբլով:
«Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգի առավելություններն են. ամենացածր սակագներից մեկը աշխարհում` սկսած 1.1%-ից, փոխանցման արագությունը` սկսած 10 րոպեից, լայն աշխարհագրությունը` 90 երկիր :
«Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումերի միջոցով«Յունիբանկ»-ը հնարավորությունէտալիս կատարել վճարումներ ներկրված ապրանքների դիմաց, Internet փոխանցումներ, UNIPAY կոմունալ վճարումներ, վարկի մարումներ, ավանդի եւ ARCA UNISTREAM քարտի հաշվի համալրում:
Ընդ որում հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ «Յունիստրիմ» համակարգիմշտականհաճախորդներին ընձեռվումէնաեւ օվերդրաֆտի ստացման հնարավորություն` U-Stream վարկային քարտով: Վարկի գումարը կազմում է մինչեւ 1 000 դոլար, առավելագույն ժամկետը` 24 ամիս, տարեկան տոկոսադրույքը` 24%:

Оборот системы денежных переводов “Юнистрим” в Армении за январь-август этого года превысил 329 млн. долларов, сообщает служба по связям с общественностью “Юнибанка”.
Согласно сообщению, объем переводов в Армении за отчетный период составил 295 млн. долларов, а из Армении – 34 млн. долларов.
«Преимущества системы следующие: комиссия одна из самых низких в мире – от 1.1%, доставка – от 10 минут, география – 90 стран мира», – говорится в сообщении.
Посредством системы “Юнистрим” “Юнибанк” предоставляет возможность на осуществление следующих операций: платежи по импортируемым товарам, кредитные погашения, пополнение депозита или счета ARCA UNISTREAM.
При этом в сообщении отмечается, что клиентам, периодически пользующимся системой денежных переводов “Юнистрим”, предоставляется также возможность получения овердрафтов, кредитной картой U-Stream. Сумма кредита составляет до 1 000 долларов, максимальный срок- 24 месяца, годовая процентная ставка – 24%.