Սեպտեմբերի 26-27-ին Երեւանում` հատուկ ձեւավորված եւ սարքավորումներով զինված «Տուն դեպո» տարածքում տեղի կունենա իր տեսակի մեջ եզակի «Ավտո-սիթի» ավտոշոուն: Ինչպես պնդում են շոուի կազմակերպիչները, հղում անելով անցկացված հարցման արդյունքների վրա, սա խոշորագույն միջոցառումն է Հայաստանի բոլոր ավտոսիրողների համար, այն մեծ պահանջարկ ունի այցելուների եւ միջոցառման գործընկերների շրջանում:
«Ավտո սիթին», որը ունի ինչպես ցուցահանդեսի, այնպես էլ դասական ավտոսալոնի ձեւաչափ, այցելուներին կներկայանա 10 բաժիններով` մոտո եւ հիդրոտեխնիկա, ավտոպահեստամասեր, ավտոկոսմետիկա եւ աքսեսուարներ, յուղեր եւ ավտոքիմիա, ավտոէլեկտրոնիկա, թյունինք, ավտոսպաոսարկում, ավտոդողեր եւ սկավառակներ, անվտանգության համակարգեր, ավտովարկավորում եւ ավտոապահովագրություն:
«Ավտո-սիթիի» կազմակերպիչները հավաստիացնում են. «Մայրաքաղաքի ավտոշոուի այցելուներին եւ մասնակիցներին սպասում են բազում անակնկալներ, մրցույթներ եւ մրցանակներ:

26-27 сентября на специально оформленной и оборудованной территории “Тун Депо” состоится единственное столичное автошоу в Ереване – “Авто Сити”. Как утверждают организаторы автошоу, ссылаясь на результаты проведенного опроса, крупнейшее мероприятие для всех автолюбителей Армении – “Авто-Сити” имеет большой спрос у посетителей и партнеров мероприятия.
“Авто-Сити”, которое имеет формат как выставки, так и классического автосалона, посетителям представится десятью разделами: мото и гидротехника, автозапчасти, автокосметика и аксессуары, масла и автохимия, авто электроника, тюнинг, авто обслуживание, шины и диски, системы безопасности, автокредитование, а также автострахование.
Организаторы “Авто-Сити” заверяют: “На столичном автошоу всех посетителей и участников ожидает большое количество программных сюрпризов, конкурсов и призов”.